אחרי סדרת משחקים כושלת קיבלה הפועל כפר סבא הזדמנות מצוינת לחזור למסלול הנצחונות בדמות משחק מול עירוני נשר, שכבר מזמן מתכוננת לעונה הבאה בליגה א'. גם זה הלך לא פשוט. הכדורגל המשיך להיות רע, הקוון העניק פנדל שלא היה, והסכר נפרץ.
המשחק מול הפועל תל אביב יכול להיות נקודת המפנה. כפר סבא מול בית"ר | צילום: עוז מועלםהמשחק מול הפועל תל אביב יכול להיות נקודת המפנה. כפר סבא מול בית"ר | צילום: עוז מועלם
המשחק מול הפועל תל אביב יכול להיות נקודת המפנה. כפר סבא מול בית"ר | צילום: עוז מועלם
(המשחק מול הפועל תל אביב יכול להיות נקודת המפנה. כפר סבא מול בית"ר | צילום: עוז מועלם)
למרות המשחק מול יריבה כל כך נחותה, כפר סבא יכולה לרשום לעצמה שלוש נקודות זכות שאולי יתרמו לה להמשך: חזרתו של עומר פדידה, העובדה שנוורה ושרנאס הרגישו סוף סוף את הרשת והחזרה למקום השני. אם כפר סבא לא תעלה העונה, זה יהיה פספוס אדיר שהדיו ישמעו למרחקים. עפולה, חדרה ובית"ר תל אביב רמלה, כולן לא רוצות לעלות וגם לא יעלו, והיחידה שנראית כמי שיכולה להצטרף להפועל תל אביב היא ראשון לציון של הברקוביצ'ים, ואולי גם קטמון. הסגל של הירוקים עדיין רחב יותר מזה של המתמודדות מולה ונותן כמה אפשרויות בכל פוזיציה, חוץ מעמדת המגן הימני. אם יעבדו נכון ויוכיחו שהצלחת הקבוצה חשובה יותר מליטופים משפחתיים, לכפר סבא יש סיכוי מצוין לחזור לליגת העל.
המשחק מול הפועל תל אביב מגיע בהזמנה, ומהווה הזדמנות מצוינת להחזרת הביטחון. תארו לכם איזו זריקת מרץ ייתן נצחון חוץ על האדומים. התוצאות של היריבות החזירו את האמונה לאוהדים, ועכשיו הירוקים צריכים להתחיל ללחוץ על הגז. הכלים שם, רק צריך לקוות שיש מי שיודע לסדר אותם במגרש.
מה קורה בנוער?
בכפר סבא עשו בשנים האחרונות הכל כדי להחזיר את קבוצת הנוער לליגת העל, ובעונה שעברה הצליח אייל צחי, שעונה קודם לכן אף החזיר את שנתון נערים א' לליגת העל, לסיים במקום השני ולהגיע למשחק פלייאוף קובע, כל זאת כשהוא מאבד בדרך את שני שחקניו המובילים יהב אפריאט ויוחאי קריב.
כשיצחק שום רכש את הפועל כפר סבא היה ברור שהוא יחליף את אנשי המקצוע הקיימים ויכניס את אנשי שלומו. לגיטימי. אחרי העזיבה של המנהל המקצועי עמית רוקמן והחלפתו באמנון רז הוותיק, פוטר צחי, ואת מקומו תפס עידן שום.
עידן שום, לא עומד בסף שאייל צחי הציב | צילום: אורן אהרוניעידן שום, לא עומד בסף שאייל צחי הציב | צילום: אורן אהרוני
עידן שום, לא עומד בסף שאייל צחי הציב | צילום: אורן אהרוני
(עידן שום, לא עומד בסף שאייל צחי הציב | צילום: אורן אהרוני)
בששת המשחקים האחרונים קבוצת הנוער השיגה ניצחון יחיד, נמצאת במקום השביעי במרחק אסטרונומי של 20 נקודות מטוברוק במקום הראשון ו-11 נקודות מהמקום השני המוביל למבחנים. לכפר סבא יש כמה שחקני נוער מוכשרים שמסומנים לבוגרים, אבל כל זה לא עוזר כשקבוצת הנוער לא דומה לכלום ואפילו הפסידה לבאקה אל‑גרבייה מהקו האדום, שאותה מאמן לא אחר מאשר אותו אייל צחי! תרשו לי לשער שכל מאמן אחר שהיה מביא תוצאות כאלה כבר מזמן היה חותם בלשכה.