צילום המחשה: shutterstockצילום המחשה: shutterstock
צילום המחשה: shutterstock
(צילום המחשה: shutterstock)
רק 17% מהסטודנטים בשרון לקחו הלוואות. לשם השוואה 36% מהסטודנטים הירושלמים לקחו הלוואות, 36% מהסטודנטים בתל אביב לקחו הלוואות, 38% מהסטודנטים בחיפה והצפון, ו37% מהסטודנטים בדרום.
עוד עולה מהסקר של גול ש6% מהסטודנטים בשרון לקחו הלוואה של מעל 40,000 שקלים, 6% מהסטודנטים בדרום לקחו הלוואה של מעל 40,000. 18% מהסטודנטים בירושלים לקחו הלוואה של מעל 40,000 ₪, 19% מהסטודנטים בת"א לקחו הלוואה של מעל 40,000 שח ו19% מהסטודנטים בחיפה והצפון – לקחו הלוואה בגובה של יותר מ40,000 שקלים. בנוסף עולה שמקור ההלוואות של הסטודנטים בשרון הוא בעיקר מהבנקים – 83% מתוך סך הסטודנטים שלקחו הלוואה, קיבלו אותה מהבנק.
לדברי יוחאי טוויג המנהל הטכנולוגי והפדגוגי של אתר GOOL לא בכדי הוקמה פלטפורמת "גול" לשעורי הוידאו המוקלטים, שרק לאחרונה גייסה מיליון וחצי דולר, שכן יעדי המיזם הינם להקל על ההוצאות השוטפות של הסטודנטים, זאת מתוך מטרה חברתית במסגרתה מאמינים מייסדי "גול" שההוצאה הכבדה על שעורים פרטיים מיותרת, בזמן שניתן ליהנות משעורי הוידאו המוקלטים "אנחנו מודים למשקיעים שלנו על האמון במיזם, דבר שמאפשר לכל המעורבים בו – כולם אנשי חינוך, לתרום את חלקם בזירה האקדמאית".