"יש פה הרבה נערים לא טובים", מודה אם שפגשנו בשכונת יוספטל, "אבל דווקא הנער שדקר הוא לא אחד מהם. אין לי סיבה לשקר לגבי זה", היא אומרת וממשיכה, "אני גרה פה כבר 7 שנים ומעולם לא ראיתי אותו רב עם אף אחד, לא שמעתי אותו מקלל. ממש ילד טוב. אני בשוק, עכשיו הוא ילד מסכן. את הנער השני אני לא מכירה, ואני לא יודעת מה היה ביניהם", היא מסכמת.
זירת האירוע בו אירעה הדקירה ביהודה המכבי בכפר סבא | צילום: אריאל ימיניזירת האירוע בו אירעה הדקירה ביהודה המכבי בכפר סבא | צילום: אריאל ימיני
זירת האירוע בו אירעה הדקירה ביהודה המכבי בכפר סבא | צילום: אריאל ימיני
(זירת האירוע בו אירעה הדקירה ביהודה המכבי בכפר סבא | צילום: אריאל ימיני)
החשדות ידועים כבר כמעט לכל כפר סבאי. בשעה 4:20 בבוקר יום שישי האחרון, פרצה קטטה במהלכה נער בן 15 דקר נער אחר בן גילו. לאחר המקרה נעצרו הנער הדוקר ושני נערים נוספים מכפר סבא בחשד שהיו מעורבים במקרה. בת 24 מכפר סבא נעצרה אף היא בחשד לשיבושי חקירה. הנער שנדקר פונה לבית החולים מאיר שבכפר סבא כשהוא במצב אנוש, מורדם ומונשם, וכשהוא סובל מדקירות בבטנו ובצווארו. ניתוח מציל חיים שעבר הציל את חייו, למזלם הגדול של כל המעורבים.
ביקור בגן הציבורי בו אירע המקרה בשעות אחר הצהריים, אינו יכול העיד דבר על האירוע הקשה. גן רחב, מטופח ושומם. ילדים לא משחקים בו בשעות האלו. הם מתרכזים במגרש הכדורגל שבסמוך לגן הציבורי המקביל שנמצא מעבר לכביש ביהודה המכבי. בכלל, רוב התושבים שתתקלו בהם בשעות האלו הם מבוגרים חובשי כיפה ואמהות צעירות עם ילדים.
אנה, מכרה קרובה של משפחתו של הנער שדקר, שפגשנו בגן הציבורי, מספרת דברים דומים לאלו של חברתה. "אני לא יודעת להגיד לך בדיוק מה קרה. אבל את הילד שדקר אני מכירה טוב מאוד. הוא ילד שעוזר כל הזמן למשפחה שלו. הוא ילד זהב. הוא לא שותה ומתעסק בסמים. ילד טוב".
אבל היו גם שהודו שלא לציטוט על בטחון אישי ירוד בשכונה. על פריצות ועל גניבות. "היו כבר הרבה דקירות פה", אומרת אישה ברחוב שאול המלך הסמוך, ומספרת על המשימה הלא פשוטה, למנוע מילדיה מלהסתבך בצרות.
רחוב יהודה המכבי בכפר סבא| צילום: אריאל ימינירחוב יהודה המכבי בכפר סבא| צילום: אריאל ימיני
רחוב יהודה המכבי בכפר סבא| צילום: אריאל ימיני
(רחוב יהודה המכבי בכפר סבא| צילום: אריאל ימיני)
אלא אם יוארך מעצרו, צפוי להשתחרר החשוד המרכזי בדקירה, כבר היום. הנער שנדקר עדיין מאושפז ומתאושש בבית החולים מאיר. אתמול (א') יצאה אמו בהודעה נרגשת בה הודתה לצוות הרפואי במאיר על הטיפול בבנה. "הבן שלי נפצע אנוש והיה במצב קריטי. עברנו טראומה מאד קשה בעקבות האירוע. הטיפול הרפואי היה מקצועי בצורה יוצאת דופן. ד"ר סימוני פייר הצילה את חיי הבן שלי".