צילום אילוסטרציה: shutterstockצילום אילוסטרציה: shutterstock
צילום אילוסטרציה: shutterstock
(צילום אילוסטרציה: shutterstock)
השביתה שתוכננה מחר (ד') בגנים, בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים - בוטלה. בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב דן הערב בבקשה של משרד החינוך למתן צווי מניעה נגד השביתה והמליץ לצדדים להגיע להסדר. בעקבות כך הוחלט, כאמור, על ביטל השביתה.
השביתה תוכננה על רקע טענת הסתדרות המורים כי משרד החינוך מנכה מיתרת המחלה הצבורה של עובדי ההוראה 1.4 ימים עבור יום מחלה אחד. "התנהלות זו של משרד החינוך נתגלתה רק לאחרונה, כאשר המשרד החל לפרט על פי חוק בתלושי השכר את מספר ימי המחלה שנצברו ומספר ימי המחלה שחויבו. הסתדרות המורים פנתה והעלתה את הבעיה בפני משרד החינוך, לאורך זמן ממושך. משרד החינוך מצדו גורר רגליים ולא מספק מענה ברור לבעיה ידועה זו".
מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד, אמרה בתחילת השבוע: "לא נסכים לשערורייה שבה מורה או גננת חולים יום אחד ומחויבים על יום וחצי. אני לא מכירה עובד אחד במשק שהיה מסכים לעבוד במצב כזה. לכולם ברור שהמצב הקיים אינו תקין. אותם פקידים שיושבים איתנו בפגישות היו מתנהגים אחרת לגמרי לו היה מדובר בימי המחלה שלהם. אנחנו לא דורשים יותר; אנו עומדים על הזכויות שמגיעות לנו בדומה לכל עובד אחר.