הפעילה החברתית לירית שפיר שמש, הודיעה השבוע כי תרוץ למועצת העיר ברשימתו של עילאי הרסגור-הנדין.
שפיר שמש (55), תושבת כפר סבא מזה 17 שנים ונשואה ליגאל, פעילה למען נגישות עבור אנשים עם מוגבלויות בפורומים שונים, בין השאר בכנסת, וחברת ועדת הנגישות העירונית מזה 6 שנים.
בהשכלתה בעלת תואר ראשון בחינוך מיוחד לילדים עם מוגבלות שמיעה ובהכשרתה מורשית נגישות שירות המעבירה הדרכות בקרב בני נוער ובארגונים. בנוסף, היא אמנית צילום וכתיבה הפעילה בעמותות האמנות העירוניות.
לירית שפיר שמש (צילום: עצמי)לירית שפיר שמש (צילום: עצמי)
לירית שפיר שמש (צילום: עצמי)
(לירית שפיר שמש (צילום: עצמי))
"היכרותי הארוכה את העיר, כאישה עם מוגבלות של שמיעה ושל ראייה גם יחד, המעורה בקהילה, מאפשרת לי להציג זווית ראייה ייחודית בתחום המדיניות העירונית שבמרכזה שילוב כל התושבים בחיי העיר באופן שוויוני, עצמאי ומכובד", אמרה השבוע. "חלומי הוא להפוך את העיר כפר סבא למופת ודוגמה בישראל בתחום המודעות לאנשים עם מוגבלויות והנגישות עבורם בכל תחום, בכל מקום ובכל זמן".
עילאי הרסגור-הנדין אמר: "ריצתה של לירית למועצת העיר ברשימתי היא ביטוי למחוייבותי להנגשת כפר סבא לכל סוגי האוכלוסיות. במהלך כהונתה של חברת סיעתי פליאה קטנר כיו"ר ועדת הנגישות, התרשמנו מאוד מפעילותה המקומית והארצית של לירית ומיכולתה להניע תהליכים עמוקים למען תושבי כפר סבא.
"החלטנו שברשימה למועצה יהיו במקומות ריאליים שתי מועמדות שהתמודדו עם מגבלויות וניצחו. כמו כן, חצי מהמועמדים ברשימה יהיו נשים כשהרשימה תדורג לסירוגין באופן שווה בשיטת הריץ' רץ'".