חג הספר החל ולכבוד המעורה וכדי שלא תתפסו את עצמכם בלי מספיק ספרים מרתקים מיינט כפר סבא אסף עבורכם את 7 הסופרים הכי מרגשים ומסקרנים שהתגלו לאחרונה בכפר סבא.
"כמעט אני" – אופיר שרמן
את הספר החדש שיצא לאור בחודש האחרון, כתבה כפר סבאית צעירה בת 17, תלמידת תיכון. את הספר "כמעט אני" הוציאה שרמן במסגרת פרויקט מימון המונים שהגיע ליעדו.
בפרויקט שרמן מספרת שהיא כותבת מאז שהיא זוכרת את עצמה. "אני כותבת בכל רגע פנוי, כל היום וכל הלילה, וההשראה תפסה אצלי את המקום הראשון - מעל כל שעת שינה, מעל כל שיעור, מעל כל שיחה". על הספר היא מספרת: "הספר שלי מכיל בתוכו עשרות סיפורים ושירים בהם מתואר התהליך שהלב שלי עבר. תהליך של אהבה והתבגרות. תהליך של התאהבות, קושי, פרידה, אכזבה והתגברות".
בתוך הספר "כמעט אני" תוכלו למצוא סיטואציות של כאב ושל אושר שמוכרות לכולנו, רגעים מוכרים של קושי ואכזבה שמגיעים ללב של כל אחד בדרך ייחודית ושונה, רגשות שלא תמיד יוצאים החוצה והרבה פעמים מוחבאים עמוק בתוך מגירות הלב, תחושות שכולם יוכלו למצוא מקום להזדהות איתן.
"כמעט אני" – אופיר שרמן (צילום: שירותיי מיינט)"כמעט אני" – אופיר שרמן (צילום: שירותיי מיינט)
"כמעט אני" – אופיר שרמן (צילום: שירותיי מיינט)
("כמעט אני" – אופיר שרמן (צילום: שירותיי מיינט))
"מתחת לשמש" – פלג שיר
גם פלג שיר היא סופרת צעירה בת 22 מכפר סבא, שהחלום שלה מאז ומעולם היה להוציא ספר. דרך פרויקט במימון המונים הצליחה שיר להוציא לאור את ספרה, "מתחת לשמש", לפני שלוש שנים.
על הספר מספרת שיר: "זהו מסע בו גיליתי הרבה דברים חדשים על עצמי ועל העולם. מסע מרגש בו אין ספור המילים שלי התקבצו יחדיו לספר אחד".
"מתחת לשמש" הוא ספר סיפורים קצרים. בתקצירו כותבת שיר: "מתחת לשמש" ייגע בנימים הדקים ביותר של נפשך. הוא ילטף את פצעיך הפתוחים, יבריח את השדים שעומדים על דלתך. הוא גם יחבק אותך, בשעת לילה מאוחרת, ויעצים את הטוב שבך בלי שבכלל תשים לב. אנחנו יוצאים למסע, ביחד נחפש את האור, ביחד נמצא את נקודת האמת שלכם".
"מתחת לשמש" – פלג שיר (צילום: מאי משה)"מתחת לשמש" – פלג שיר (צילום: מאי משה)
"מתחת לשמש" – פלג שיר (צילום: מאי משה)
("מתחת לשמש" – פלג שיר (צילום: מאי משה))
"המשקפיים של יפתח" – דורית בורוכוב
אם אתם מחפשים ספר לגיל הצעיר יותר, הספר הבא הוא בשבילכם. דורית בורוכוב (34) היא אם כפר סבאית ליפתח בן ה-4 ורז בת השנה וחצי. את ספר הילדים שכתבה היא הוציאה בעקבות בנה יפתח, שכשהיה בן 3 התבשר יחד עם אמו שהוא צריך משקפיים.
"החלטתי לכתוב ספר ילדים מנקודת המבט שלי", מספרת בורוכוב, "בתקווה שיעודד אמהות כמוני, וללמד אותן שצריך לתת קרדיט לילדים שלנו לקראת כל שינוי בחייהם".
הספר "המשקפיים של יפתח" הוא סיפור אמיתי על יפתח, בן השלוש, שנאלץ להרכיב משקפים אחרי ביקור אצל רופאת העיניים. אמא ואבא חשבו מה היא הדרך הנכונה לעזור ליפתח להתרגל למצב החדש שצץ לו על האף במרכז הפנים, זהו ספר משעשע על הסתגלות לשינויים, הערכה עצמית וקבלת האחר.
המשקפיים של יפתח (צילום: פרטי)המשקפיים של יפתח (צילום: פרטי)
המשקפיים של יפתח (צילום: פרטי)
(המשקפיים של יפתח (צילום: פרטי))
"ספר בישול טבעוני ישראלי" - גלי לופו אלטרץ
אם אתם בכלל בענייני בישול ולא בענייני קריאה, הספר הבא הוא בשבילכם. אלטרץ היא כפר סבאית שמאמינה באורח חיים בריא ותזונה נכונה.
בספר שיצא ב-2015, תוכלו למצוא כ-200 מתכונים טעימים, מיוחדים, פשוטים מאוד להכנה, וכמובן טבעוניים ובריאים, ולצידם טיפים ליעילות במטבח וסיפורים, הכול בגישה קלילה ללא הטפות, ובשפה קולחת ומשעשעת. הספר מתאים לכל מי ששומר על אורח חיים בריא או רוצה לאכול בריא יותר ומתעצל.
אלטרץ עובדת על ספר נוסף שיצא בשנה הקרובה!
"ספר בישול טבעוני ישראלי" – (צילום: גלי לופו אלטרץ)"ספר בישול טבעוני ישראלי" – (צילום: גלי לופו אלטרץ)
"ספר בישול טבעוני ישראלי" – (צילום: גלי לופו אלטרץ)
("ספר בישול טבעוני ישראלי" – (צילום: גלי לופו אלטרץ))
"שיירות של אחים" – דוד מייזלמן
מייזלמן (76) יליד קריית מוצקין, כתב את ספרו על פני עשור, ומאז יצא לגמלאות לאחר ניהול פנימיית שטיינברג בכפר סבא.
הספר מתאר מסע חיים חוויתי וחינוכי המשלב את סיפור חייהם האישי המרתק ויוצא הדופן של בוגרי הפנימיות כרמית בויאר ושטיינברג עם סיפור חייה של המדינה מתחילת דרכה וסיפור חייו של מייזלמן.
"הספר מגולל את מסע חיי הכולל תחנות רבות", כותב מייזלמן. "החל מהילדות בקריית מוצקין השירות הצבאי, הקמת הפנימיות כרמית ובויאר בירושלים של שנות ה 60 והקמה וניהול פנימיית שטיינברג במשך 38 שנים".
בספר תמצאו עשרות ראיונות עם בוגרי הפנימיות: רופאים חוקרים אקדמאים אנשי עסקים ועוד. סיפורם מתאר את חיי הפנימייה החברויות לכל החיים שנוצרו, ההצלחות, האהבות מעשי הקונדס ועוד.
(צילום: איתי אור - סטודיו בתיה)(צילום: איתי אור - סטודיו בתיה)
(צילום: איתי אור - סטודיו בתיה)
((צילום: איתי אור - סטודיו בתיה))
"האלכימיה של ההורות" - יעל עיני
אם אתם הורים לילדים, הספר הבא הוא עבורכם. "הספר נכתב כדי לעזור לכם, ההורים, להקשיב, ללמוד, להתפתח ולהשתנות", מספרת עיני, תושבת כפר סבא ואם לשלושה. "יש בספר המון כלים של "הכר את עצמך" בצורה עמוקה, בעזרת חוויות היום יום שלנו עם הילדים. אני מאמינה שכל הורה צריך שיהיה לו בבית ספר כזה, שיאפשר לו להסתכל אחרת על ההורות שלו, ולא משנה בני כמה הילדים".
הספר מיועד להורים בעיקר להורים לילדים בגילאי שנתיים עד עשרים, והוא מתאים גם להורים לילדים גדולים יותר. יעל עיני היא מומחית לטיפול בקשרים משפחתיים. אני עוסקת בהדרכת הורים כבר מעל 11 שנים אבל בהורות אני עוסקת מהילדות שלי.
המקום בו נמצא אלוהים - יעל עיני
כמעט כל ילד, בשלב כלשהו בחייו, עסוק בשאלות על אלהים, מי הוא, מה הוא ואיפה הוא. שאלות שלא תמיד קל לענות עליהן, בטח ובטח בפני ילדים כל כך צעירים.
בשפה רגישה, בגובה העיניים, עם דימויים שכל ילד יכול להזדהות עימם ובעזרת איורים מרהיבים, מציע הספר, "המקום בו אלהים נמצא", הזדמנות מיוחדת לענות על השאלה הזו, בדרך קצת
שונה. בדרך שמלמדת את הילד שלכם לקבל את עצמו בכל מצב ולדעת שהוא תמיד אהוב ואף פעם לא לבד, כי אלהים נמצא בכל מקום."הכל, גם הטוב וגם הרע וכל הדברים כולם, הם פניו של אלהים".
הספר נכתב במטרה לחזק את ביטחונם העצמי של ילדינו - באמצעות מושגים שמבטאים נשגבות ושלמות, וללמד שמי שהם זה הכי נפלא שיש, לא משנה מה הם מרגישים או איך הם מתנהגים, בדיוק כמו העולם השלם שלנו שאלוהים יצר, על הטוב ועל הרע שבו.
כשהילד הרך מבין שהמשמעות של "מה זה אלוהים" נמצאת בתוכו, הוא יכול לצאת אל העולם ללא פחד ולדעת שתמיד, בכל מקום שהוא נמצא ובכל רגע, יש מי שאוהב אותו.
הספר יצא לאור בהוצאה עצמית בשנת 2014📷
"כפר-סבא 2000" - ג'וליה פרמנטו
ספרה של ג'וליה פרמנטו, נכתב בהשראת פרשת רצח אסף שטיירמן בשנת 1996 והסערה הציבורית שהתעוררה עם פענוחה ב-2000 בכפר-סבא ומחוצה לה. דרך עיני המתבגרים, הספר מבקש ללכוד את האלימות המבעבעת מתחת לפני השטח בעיר. על רקע חדשות על פיגועים ובני טובים שרוצחים, דפני ודוד משוטטים בין גני העיר, שורצים בקניון ערים ומפנטזים על חיים מקבילים שייקחו אותם כמה שיותר רחוק מכפר-סבא.
כריכת הספר כפר סבא 2000 והסופרת ג'וליה פרמנטו | עיצוב העטיפה: טליה בר, צילום: זיו ברקוביץ'כריכת הספר כפר סבא 2000 והסופרת ג'וליה פרמנטו | עיצוב העטיפה: טליה בר, צילום: זיו ברקוביץ'
כריכת הספר כפר סבא 2000 והסופרת ג'וליה פרמנטו | עיצוב העטיפה: טליה בר, צילום: זיו ברקוביץ'
(כריכת הספר כפר סבא 2000 והסופרת ג'וליה פרמנטו | עיצוב העטיפה: טליה בר, צילום: זיו ברקוביץ')