עשתה את זה: אורית מוסלי, תושבת כפר סבא שמאובחנת על הרצף האוטיסטי, זכתה בשלוש מדליות באליפות אירופה באתלטיקה של הספיישל אולימפיקס. אחרי שזכתה כבר בשלוש מדליות זהב בתחרויות בישראל, היא החליטה להתמודד לראשונה גם בחו"ל בעקבות פוסט בפייסבוק של עמותת "איתן, כולם יכולים". היא הצטרפה למשלחת הישראלית לאליפות אירופה במלטה, וחזרה עם שלוש מדליות – שתיים מארד ואחת מכסף. היא סיימה במקום השלישי בריצת 100 מטר ובקפיצה לרוחק ובמקום השני במרוץ שליחים.
1 צפייה בגלריה
מוסלי. "המטרה הבאה היא משחקי העולם בברלין"
מוסלי. "המטרה הבאה היא משחקי העולם בברלין"
מוסלי. "המטרה הבאה היא משחקי העולם בברלין"
(צילום: יח"צ)
קראו גם >>>>
מוסלי בת ה־34 גדלה בכפר סבא והיא הבת הצעירה מבין שני אחים. היא למדה בבתי ספר רגילים ורק עם המעבר לחטיבת הביניים התגלו מעט קשיים חברתיים וליקויי למידה. למרות הקשיים מוסלי סיימה את התיכון עם בגרות מלאה בהצטיינות. לאחר מכן היא התגייסה לצבא, שם הבעיות החריפו, ולקראת סיום השירות קיבלה המלצה להשתתף בחוג פסיכודרמה.
"המטפלת הפנתה אותי לקבוצה חברתית של בית אקשטיין, שם לראשונה בחיי עברתי אבחנה שהראתה שאני נמצאת על הרצף האוטיסטי", היא מספרת. "היה לי קשה לקבל את האבחנה ועם זאת הרגשתי הקלה בידיעה שמשהו בי לא מתאים לחברה הרגילה. תמיד הרגשתי לא שייכת עם האנשים הרגילים, אבל גם עם האנשים ‘המיוחדים’ קשה לי. לאחר השירות הצבאי התחלתי לעבוד כסייעת במעון, שם הרגשתי מאוד בנוח עם הילדים, שקיבלו אותי כפי שאני. הם לא שפטו אותי ולא ניסו לשנות אותי. האהבה שקיבלתי מהילדים סייעה לי להרגיש טוב עם עצמי".
מוסלי מוסיפה: "בשלב מסוים החלטתי לעזוב את המעון ולהירשם ללימודי חינוך במכללת לוינסקי, שם קיבלתי ציונים גבוהים, אבל המחיר החברתי ששילמתי היה כבד מאוד. לאחר תקופה קצרה עזבתי את הלימודים והייתי אובדת עצות, אך לאחר שעברתי אבחון תעסוקתי בבית אקשטיין הומלץ שאני אעסוק בעבודה משרדית – אומנם אני איטית מעט, אך מאורגנת ומסודרת. בזכות בית אקשטיין נמצאה לי עבודה בחברת ‘שרין טכנולוגיות’, שם אני עובדת מספר שנים”.
מוסלי גם נרשמה לחוג שחייה וקצרה הצלחה: "זכיתי חמש שנים ברציפות במדליות זהב בספיישל אולימפיקס ב־50 ו־100 מטר חזה". על זכייתה אמרה מוסלי השבוע: "זה מרגיש לי טוב. לא האמנתי שאחזור עם שלוש מדליות, עשיתי כמיטב יכולתי וזו הפעם הראשונה שאני מתחרה בחו"ל. זה מאוד מרגש כי צריך ללמוד את החוקים ולהתאים את עצמך לשטח. היו לי מתחרים חזקים. המטרה הבאה שלי היא משחקי העולם בברלין 2023. אני מודה לניצן מירון, המאמנת שלי מארגון 'איתן, כולם יכולים', על האימונים, על התמיכה לפני תחרות, על האמונה שלה בי והקשר המיוחד בינינו”.
"אני מאמנת את אורית כבר כמעט ארבע שנים ומאוד גאה בה על ההישגים שלה בתחרות הזו ובכלל", אומרת מירון. "אורית היא ספורטאית השואפת למצוינות מירבית והכל תוך התמודדות עם קשיים לא פשוטים. אורית מאובחנת על הרצף האוטיסטי, ואני מאמינה שלמרות הקושי התקשורתי, היא מצליחה להגיע יחד איתי ליעדים שהיא מציבה לעצמה ולייצג בכבוד את העיר כפר סבא ואת משפחתה".