בהסתדרות המורים מתריעים על נטישה של גננות את המקצוע בחבי הארץ ובכפר סבא: לדבריהם, "שנת הלימודים הנוכחית עומדת להסתיים ובשטח מרגישים את העזיבה הגדולה של גננות את המקצוע".
1 צפייה בגלריה
15 גנים ייסגרו
15 גנים ייסגרו
15 גנים ייסגרו
(צילום המחשה בלבד: פרטי)
קראו גם >>>
יש מחסור גדול בגננות, וכתוצאה מכך עשרות גני ילדים בארץ נסגרים. במקום שבגן יהיו כ-25 ילדים כעת יהיו בגן כ-35 ילדים, ילדים שגנם ייסגר יצורפו לגנים אחרים, מה שצפוי להעלות את הצפיפות בכל גן. נוצר מצב שבו הילדים ילמדו בתנאי צפיפות והגננות תתקשנה לסייע ולהעניק מענה אישי ומיומנויות בסיסיות לכל ילד".
הגנים שלא יפתחו בשנה הבאה: סתוונית, נרקיס, הניה, גולן, ברבור, קוקיה, כרמים, נחל, מלון, צליל, שיר, יסמין, חלילית, דבש, תפוח.
מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד אומרת "בגלל המחסור בגננות, שאינן מוכנות יותר לעבוד בשכר עלוב, נסגרים גנים. התוצאה: יותר ילדים שבשנה הבאה יאלצו להידחס כמו סרדינים בגן אחד, ויותר סייעות במקום גננות - דבר שמוריד את איכות החינוך".
בן -דויד אף קוראת לשרי הממשלה "לא יכול להיות שבכל נושא הם מתעסקים פרט לנושא שנוגע לכל בית בישראל - קריסת מערכת החינוך".
יו"ר המחלקה לגננות בהסתדרות המורים ענת דדון מוסיפה: "הדרג הפוליטי חייב להתעורר! גרירת הרגליים המכוונת של משרד האוצר בגיבוש הסכם שכר מביא לעזיבה מסיבית של אלפי גננות את מקצוע ההוראה.
הפעם לא נמתין ל - 1 בספטמבר, אלא נתחיל בצעדים ארגוניים עוד השנה. זאת כדי להאיץ את גיבוש הסכם שכר שרק באמצעותו ניתן להתמודד עם העזיבה הגדולה של הגננות".
בעיריית כפר סבא טוענים כי מדובר במידע שגוי: "רישום מועט ונתוני דמוגרפים המראים על ירידה מתמשכת בשיעורי הילודה בכפר סבא ותהליך של התבגרות האוכלוסייה הם הסיבה לכך שמעט גנים לא יפתחו בשנת הלימודים הקרובה. לגנים אלה היתה הרשמה אפסית או מועטה מאד ולילדים באותם הגנים יימצא פתרון הולם חלופי משום שלא ניתן לפתוח גן עם מספר נרשמים בודדים. משאבי אגף החינוך מתמקדים בהרחבת מוסדות החינוך העל יסודיים, כאמור בהתאם לנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה".