עם החזרה של חנויות הרחוב הבוקר (ראשון) לפעילות גם מרכזי קניות פתוחים פתחו חנויות, וזאת לפי פרשנות העולה מתוך החלטת הקבינט שמאפשרת להם לחזור ולפעול, לדבריהם, בין החנויות שנפתחו גם החנויות בחלק הפתוח של מתחם G של קבוצת גזית גלוב בכפר סבא.
1 צפייה בגלריה
מתחם G בכפר סבא
מתחם G בכפר סבא
מתחם G בכפר סבא
(צילום: יח"צ, גיא הדמיות)
קראו גם >>
על פי דיווחים שונים, לחנויות הללו נשלחו פקחים ושוטרים, אך לא ברור אם אכן ניתנו קנסות. לדברי בעלי מתחמים שונים שנפתחו גם הם ברחבי הארץ, כגון ביג (להוציא את מתחם G), לפי לשון ההודעה של משרדי ראש הממשלה והבריאות, התקנות מאפשרות את פתיחת החנויות, למעט חנויות המצויות בקניון מקורה או בקניון שאינו מקורה הכולל מעל 20 חנויות ובתי עסק״. על-פי התקנות מותרת תפוסה של עד 4 לקוחות בלבד בחנות. משרדי הממשלה והבריאות הצהירו כי הפרה של התקנות להלן תוגדר כעבירה פלילית.
יו"ר התאחדות רשתות המסחר, האופנה וההסעדה, שחר תורג'מן מסר: "אלפי חנויות פעלו עד כה ללא מפריע, מעולם הן לא קיבלו התראות, אזהרות, דו"חות או ביקורים של אוכפי החוק. ברשותנו תיעוד של עשרות עסקים פתוחים שעבודתם לא הופרעה לרגע, ואנו מזהירים שאם יישלחו גדודי פקחים ושוטרים למתחמי הקניות הפתוחים ביום ראשון הקרוב, וממשלת ישראל תמשיך לנקוט ברדיפתה הבלתי מתקבלת על הדעת, אנו נעתור לבג"צ כנגד אכיפתה הבררנית".