שוב תיכון כצנלסון, ושוב תכנים פוגעניים: במהלך שיעור אנגלית מקוון ב'זום' בכיתה י"ב בתיכון, אחד מתלמידי התיכון, באופן שלא ניתן לאתרו, הציג תמונה למספר שניות של איבר מין זכרי. המורה לאנגלית מיד הפסיקה את השיעור, התנצלה בפני התלמידים והעבירה את המידע למנהל התיכון.
תיכון כצנלסון בכפר סבאתיכון כצנלסון בכפר סבא
תיכון כצנלסון בכפר סבא
(צילום: אתר בית הספר)
קראו גם >>
בעקבות הפקת לקחים מפרשת כרזות האונס בתיכון מלפני כשבוע, ההורים קיבלו מידי מיידי על האירוע המביך.
מנהל התיכון טובי רוזנברג שלח הודעה לכל ההורים בתיכון בזו הלשון: "לצערי הרב, היום אירע אירוע חריג במיוחד. במהלך שיעור אנגלית בשכבה י"ב, שיעור שהתקיים מרחוק בזום. במהלך האירוע, למספר שניות, מישהו הראה על המסך איבר מין גברי. המורה התנצלה על התקרית והפסיקה את השיעור. מדובר במעשה חמור שחוצה גבולות באופן קיצוני ופוגע בתחושת המוגנות של כל משתתפי השיעור.
"למה לא סיפרו לנו?""למה לא סיפרו לנו?"
ההפגנה בתיכון במחאה על כרזות האונס לפני כשבוע
(צילום: אסף פרידמן)
"אנחנו לא יודעים מי עשה את המעשה החמור והבוטה הזה שהוא ביטוי להטרדה מינית לכל דבר. אנחנו בודקים מול התלמידים ונפנה לכל הגורמים האפשריים על מנת לזהות איך הדבר נעשה ומי הגורמים המעורבים באירוע באופן ישיר או עקיף. אני מבטיח לכולכם שהמעורבים באירוע ימצאו תגובה קשה של הנהלת בית הספר וגבולות ברורים וחדים, שלצערי נחצו בעת האחרונה.
"למרות שהמורים נכנסים לשיעורים המקוונים באמצעות כניסה מאובטחת האירוע המצער הזה קרה ואנו נבדוק גם את האבטחה לשיעורים ונרענן הנחיות נדרשות לכל הצוות.
"אני מבקש במיוחד מהורי התלמידים בשכבה י"ב, שוחחו עם ילדיכם, במיוחד התלמידים שנכחו בשיעור. השיחה צריכה להיות בשני היבטים: מעורבות או ידיעה על האירוע, תכנונו או המעורבים בו, והתחושות שלהם בעקבות המקרה. מחר נחשוב ונשקול המשך לימודי האנגלית של קבוצה זו לעת עתה".
מעיריית כפר סבא נמסר כי "מדובר באירוע חמור שיטופל בהתאם על ידי הנהלת ביתהספר".