גבע גזית, מטפל אלטרנטיבי מכפר סבא שחיפש דרך לעבוד כמה שפחות ולהרוויח כמה שיותר, הצליח להפוך לאחד הסוחרים הוותיקים בישראל בשוק ההון שהכשיר עד היום אלפי סוחרים. ואם לא די בכך, גבש פיתח את גישת המסחר התלת מימד בשוק ההון אשר נלמדת היום ברחבי העולם.
2 צפייה בגלריה
גבע גזית. "לקחתי הימור על החיים"
גבע גזית. "לקחתי הימור על החיים"
גבע גזית. "לקחתי הימור על החיים"
(צילום: דני כתרי)
קראו גם >>
הכל החל עם לידת בנו הצעיר. ימים ספורים לאחר הלידה נפטר אביה של אשתו של גבע מדום לב. המוות המפתיע הזה של אדם שהשקיע את מרבית זמנו בקריירה ולכן בקושי ראה את משפחתו ולא נכח בגידול ילדיו, גרם לגבע להבין שוב את שבריריות החיים. "הבנו שבמקביל לעבודה וקריירה, חייבים ליהנות מכל רגע בחיים", נזכר גבע.
גבע, בן 53 נשוי ואב לשניים, שהיה אז סטודנט לצילום טכני מדעי והתמחה בצילום ניתוחי עיניים דרך מיקרוסקופ בווידאו. עם סיום הלימודים הוא עבד שנתיים בתום בחדרי ניתוח בתל השומר ובקליניקה פרטית, אבל הרוויח מעט מאוד כסף. לאחר מכן היה הראשון בישראל שייבא לארץ משחקי פאזל תלת מימדיים מעץ מגרמניה, צרפת ויפן. שנתיים מאוחר מכן הצטרף במשך שבע שנים כמשווק בחברה למוצרי תזונה, במהלכם הקים עבור החברה מערך מפיצים בתורכיה והתגורר בתורכיה חצי שנה. "זו הייתה חוויה מדהימה", הוא נזכר. הפסדתי המון כסף אבל אני לא מצטער. למדתי המון גם על עצמי וגם בכלל".
במהלך השנים נחשף גבע לפיתוח ישראלי מוצלח לגמילה מעישון. לאחר שניסה את מוצר על אמא שלו שהייתה מעשנת כבדה והפסיקה לעשן בזכותו, התחיל להקים מערך מטפלים בכל הארץ שיתמחה בגמילה מעישון בעזרת אותו פטנט. גבע הצליח לגייס 130 מטפלים מרחבי הארץ שגמלו מעישון עשרות אלפי אנשים. אולם לאחר כמה שנים החליט בעלי החברה למכור את הפיתוח שלו לארגונים מוסדיים בחו"ל ולחסוך את התיווך למטפלים. ברגע אחד נותר גבע ללא הכנסה.
2 צפייה בגלריה
פיתח שיטה חדשה
פיתח שיטה חדשה
פיתח שיטה חדשה
(צילום: דני כתרי)
גבע היה אז בן 37 והפיטורים המפתיעים שלו אילצו אותו לחיות מחסכונות שמהר מאוד נגמרו. "אמרתי לעצמי שלא יכול להיות שבגלל החלטה של אדם אחד כל מה שהשקעתי ירד לטמיון", הוא נזכר. "נשבעתי שלא אהיה יותר תלוי באף אחד מבחינת פרנסה. קראתי באותו זמן את הסדרה אבא עשיר אבא עני".
"התלהבתי מעניין הנדל"ן אבל הבנתי שאין לי מספיק כסף להתחיל עם זה. ידעתי שבשוק ההון צריך הרבה פחות כסף כדי להתחיל וכך הגעתי לשם. התחלתי מכלום ולקח לי שנתיים וחצי להתחיל להבין איפה אני נמצא ולראות תוצאות. צברתי ניסיון, למדתי חקרתי והתנסיתי, הרווחתי,הפסדתי והבנתי שאני יודע מה אני עושה. ואז לקחתי הלוואה של 200 אלף שקל ומישכנתי את הדירה שלנו כדי שאוכל להתחיל לסחור בשוק ההון. הבנתי שאוכל להפסיד הכל. אבל הצלחתי להחזיר את כל ההלוואה תוך 6 חודשים וסגרתי את המשכנתא ומאז כל החיים השתנו".
במקביל לסחר בשוק ההון, החל גבע להוביל מסלול לימודים של שוק ההון במכללה פרטית אשר זכה להצלחה רבה ובמשך חמש שנים הדריך גבע סטודנטים בארבעה סניפים של אותה מכללה. בתום אותם חמש שנים החליט גבע כי מעתה אם מישהו רוצה ללמוד אצלו, הוא מוזמן להגיע אליו באופן אישי. גבע ליווה עד היום אלפי סוחרים חדשים בשוק ההון. במרץ 2014 הוא השיק את הפורמט האינטרנטי שלו שהפך לקורס המקיף ביותר בעולם להכשרת סוחרים בשוק ההון, עם התמחות בחוזים עתידיים. "פיתחתי טכניקה ייחודית שמלמדת איך להרוויח לפחות 100 דולר ליום בשוק ההון, וזו בשורה רצינית לא רק בישראל אלא גם עבור הסוחרים בחו"ל", מבהיר גבע.
מאז התפרצות הקורונה מעיד גבע על גידול משמעותי במספר הנרשמים לקורסים הדיגיטלים שלו. "גל הפיטורים שהותיר רבים ללא פרנסה מאלץ לחשוב מחוץ לקופסא. מסחר בשוק ההון הוא בהחלט אלטרנטיבה מצויינת שאמנם לא מתאימה לכל אחד, אבל אני ממליץ מאוד לבחון אותה לעומק. במעט מאוד השקעה וללא סיכון בתרגול מעשי על סימולטור, אפשר להגיע לרווחים לא מבוטלים, ואני יודע את זה מניסיון אישי".