זעזוע בהפועל כפ"ס – מאמן הקבוצה, מסאי דגו, אחת מתגליות העונה, פוטר אמש (שלישי) מיד בסיום משחק הניצחון של קבוצתו בדרבי מול בית"ר (1:3) בשמינית גמר גביע המדינה.
מסאי דגו. מי יעצור אותו? צילום: עוז מועלםמסאי דגו. מי יעצור אותו? צילום: עוז מועלם
מסאי דגו. מי יעצור אותו? צילום: עוז מועלם
(מסאי דגו. מי יעצור אותו? צילום: עוז מועלם)
"מועדון הכדורגל הפועל כפר סבא מבקש להודות למסאי דגו על תפקידו כמאמן הקבוצה מתחילת העונה. הבעלים, יצחק שום החליט הערב על סיום העסקתו של מסאי במועדון. אנו מאחלים לו הצלחה בהמשך דרכו", נכתב בהודעה הלקונית שהוציא המועדון.
על אף הצלחתו של דגו כמאמן, שסוחף את קבוצתו לצמרת הלאומית על אף תקופת ההכנה המשובשת, כבר תקופה ארוכה שרוחשות שמועות סביב המשך העסקתו.
אחת הטענות היא שמוקד הסכסוך בין דגו לבעלים יצחק שום הוא סירובו של המאמן לתת לנכדו של שום, טום שלח, מקום בהרכב הפותח של כפר-סבא.
יצויין ששלח שותף בחלק ממשחקי הקבוצה.
לא לקח את המועדון עליו כדי לשבת על כיסא במרפסת. יצחק שום | צילום: ראובן שוורץלא לקח את המועדון עליו כדי לשבת על כיסא במרפסת. יצחק שום | צילום: ראובן שוורץ
לא לקח את המועדון עליו כדי לשבת על כיסא במרפסת. יצחק שום | צילום: ראובן שוורץ
(לא לקח את המועדון עליו כדי לשבת על כיסא במרפסת. יצחק שום | צילום: ראובן שוורץ)
בקבוצה הכחישו את הטענות סביב שלח וביקשו להפסיק את מחול השדים סביב השחקן הצעיר. שם תלו את הפיטורין בחילוקי דעות בין המאמן לבעלים. מתחילת הסיבוב השני ניצחה כפ"ס רק במשחק אחד מתוך ארבעה וביום שישי האחרון סיימה רק בתיקו 2:2 מול בני לוד מהתחתית.
גורם נוסף לסכסוך בין דגו לבעלים נסב סביב החלוץ רועי זיקרי, מלך שערי הלאומית, שסיכם בהפועל ת"א לעונה הבאה ומאז לא נכלל בסגל הקבוצה. דגו לא הסתיר את רצונו להמשיך ולשלב את החלוץ, אולם בהנהלת הקבוצה התעקשו שלא יעשה זאת.
דגו, שסיפר כי ידע שיפוטר בסיום המשחק, זכה לעידוד נלהב מאוהדי הקבוצה בסיום משחק הדרבי.
מי שימלא בינתיים את מקומו של דגו הוא הבעלים יצחק שום, כשהמועמד המוביל ובינתיים היחיד לאמן את הקבוצה הוא הליטאי ריימונדס ז'וטאוטאס, ששיחק תחת שום במכבי חיפה ובפנאתנייקוס ושימש כעוזרו כשהישראלי אימן את ולאדיקווקז הרוסית. בהמשך אימן גם את נבחרת ליטא.
איתי אלקסלסי מהפועל מול אלעד שיק מבית"ר. צילום: ראובן שוורץאיתי אלקסלסי מהפועל מול אלעד שיק מבית"ר. צילום: ראובן שוורץ
איתי אלקסלסי מהפועל מול אלעד שיק מבית"ר. צילום: ראובן שוורץ
(איתי אלקסלסי מהפועל מול אלעד שיק מבית"ר. צילום: ראובן שוורץ)
במשחק עצמו לא נרשמה הפתעה, כשהפועל כפ"ס עלתה ליתרון מוקדם משער של עידן דוד. דוד שני השווה לבית"ר בפתיחת המחצית השנייה. בדקה ה- 74 שני הורחק, דקה אחרי שפיטר נוורה העלה את הפועל ל-1:2. עידן דוד כבש בדקה ה-81 וקבע את תוצאת המשחק.
ביום שני תארח הפועל כפ"ס את בית"ר ת"א/רמלה ותנסה להותיר מאחור את הבלאגן על מנת שלא תאבד את המקום השני להפועל קטמון, המפגרת אחריה בשתי נקודות.