הפועל כפר סבא חזרה מושפלת ממשחק החוץ האחרון נגד רמת השרון בו הפסידה 4:1. הירוקים פשוט לא הגיעו למשחק וחוץ מהבלחה אחת של רועי זיקרי, לא התקרבו כלל לסכן את רמת השרון. לדגו ולשום צפויים כאבי ראש מאוד קשים השבוע והאוהדים המסכנים רק רוצים שמישהו כבר ייקח החלטה.
אין ספק שאי השקט במועדון לא מביא איתו דברים חיוביים. המועדון כרגע לא מתבטא בנושא של פיטורים אפשריים של דגו, אך השמועות נפוצות מהר כמו אש בשדה קוצים וגם הגעתו לארץ של גיאורגי דרסיליה נתנה משנה תוקף לשמועות הללו. האוהדים רק רוצים שמישהו ישים לזה סוף. או שהמועדון יעניק את השקט שדגו צריך בשביל להמשיך ולפעול וייצא בהצהרה בנושא, או ששום ושאר חברי ההנהלה ייקחו החלטה ולא יחכו שדגו ייפול באיזושהי מלכודת בשביל לפטר אותו ולצאת צודקים.
בתחילת העונה, שום אמר כי הוא מאמין בדגו, אמנם חייבים לציין שבחמשת המשחקים האחרונים (החל מהמשחק נגד הפועל תל אביב) הקבוצה פשוט לא מגיעה למשחק. אם נגד הפועל תל אביב אפשר היה לתרץ את היכולת הפחות טובה עקב היריבה האיכותית והלחץ הרב של השחקנים, בארבעת המשחקים האחרים פשוט אין שום סיבה לכך שכפר סבא לא דורסת. נכון, הפציעות וההרחקות לא נתנו לדגו מנוח, אך העדפת השחקנים של דגו פוגעת בו שוב ושוב. הקישור לא מספק את הסחורה כבר מתחילת העונה ואת הלחץ בחלק המגרש של היריבה האוהדים כבר הספיקו לשכוח. המוטיבציה של השחקנים ברצפה ונראה שדגו, שמוגדר כ"מאמן של שחקנים", צריך להביא קצת יותר משמעת ופחות חברות. זה ניכר כששחקנים מקבלים צהובים ואדומים שטותיים (עיינו ערך פיטר נוורה ואיתי אלקסלסי) ולא ננזפים על כך. גם העובדה שהשחקן הכי בולט בזמן האחרון הוא בכלל דן עזריה, שיובש לאחר חתימתו המחודשת של גיא חדידה, מצביעה על כך שבחירותיו של המאמן בשחקנים לא נקיות מטעויות.
צילום: עוז מועלםצילום: עוז מועלם
צילום: עוז מועלם
(צילום: עוז מועלם)
מי שמקבל הפעם את נקודות החושך הם איתי אלקסלסי, חליל פריג' ומסאי דגו. אלקסלסי, שמשום מה קיבל את מלאכת הובלת הכדור של הקבוצה, איבד את ראשו במהלך המשחק ולאחר טעות קשה שהובילה לשער השלישי, החליט להוציא את עצביו על שחקן היריבה וקיבל כרטיס אדום מוצדק. פריג', ביחד עם שאר ההגנה, עשה שתי טעויות קריטיות שהובילו לשערים הראשונים במשחק והוחלף בצדק עוד לפני השריקה למחצית. גם המאמן מסאי דגו לא יכול לקבל איזשהו קרדיט על המשחק הזה. דגו בחר בתחילה לעלות עם שני קשרים אחוריים, אלקסלסי ועזריה, בשביל לנסות לחפות על ההגנה החסרה, אך למרות זאת, ההגנה ספגה שני שערים מהירים כשעד לאותו רגע כפר סבא בקושי עברה את החצי וגם זה רק בגלל העפות כדור למעלה של מאטוביץ' ופריג'. במקום לנסות ולתת קצת יותר שקט לקבוצה בהסטה אחורנית של רז כהן לדוגמא, שיירד אחורה וינהל את המשחק, בחר דגו להמשיך עם התוכנית הראשונית שלו וחטף שני שערים מהירים. זה המשיך לאחר מכן, כשהוא מחליט שפריג' ישלם את המחיר. במקום פריג' עלה גיא חדידה, ועזריה הוסט לעמדת הבלם. עזריה, שהציג משחק טוב בעמדת הבלם יותר מאשר מאטוביץ' הוותיק, היה חסר מאוד באמצע וגם הכניסה של חדידה לשיפור הנעת הכדור לא עזרה לירוקים שהמשיכו בהתפרקות הטוטאלית שלהם.
לכפר סבא יש שבוע להתאושש מההפסד המר ולהתחיל לחזור לדרך הראשונית והבסיסית של הקבוצה. התשוקה, המרץ והלחץ של כל הקבוצה על היריבה. בקבוצה אין שחקנים מעולים, אבל בתחילת העונה היא הייתה נחושה להוכיח את עצמה ולהראות לכל הליגה שהיא מסוגלת להתחרות. אך דווקא כשהיא מגיעה בתור מובילת הטבלה והפייבוריטית, היא מציגה משחק ירוד, לחוץ, חסר יצירתיות ומוטיבציה. כשהקישור מציג יכולת חלשה שכזאת וגם ההגנה לא נותנת שקט, דגו צריך להפסיק לסמוך על ההתקפה שלו שתכפר על שאר חלקי המגרש ולהחדיר את הרצון בשחקנים כדי שיוכיחו שהם לא טרנד חולף שיפסיק לדבר חזק בליגה הלאומית, אלא שהם כאן בשביל להישאר בצמרת הטבלה. ואולי, רק אולי, גם דגו יישאר בכיסאו אם יצליח לשחזר את היכולת המעולה בתחילת העונה של חניכיו במקום לשלם את המחיר על תצוגות הנפל של שחקניו.
לטור הקודם של טל סלע: עצרו את הסחף