רק לפני שלוש שנים, עומר דנינו עוד היה אחד השמות החמים בבית הגידול של הלוזונים במכבי פתח תקוה. דנינו סומן כבלם העתיד של הקבוצה ושל נבחרת ישראל, וכבר זומן לסגל הלאומי. אבל אז הגיעה סדרת פציעות טורדניות וירידת ליגה של המועדון, שגרמו לדנינו להיעלם מאור הזרקורים.
דנינו במדים החדשים שלו. "אני מרגיש לגמרי בבית"דנינו במדים החדשים שלו. "אני מרגיש לגמרי בבית"
דנינו במדים החדשים שלו. "אני מרגיש לגמרי בבית"
(צילום: מנהלת הליגות בכדורגל)

אכזבה כפולה

עכשיו הוא חוזר לעניינים, אבל הפעם לא במדים של מכבי פתח תקוה. לראשונה מאז החל לשחק כדורגל, דנינו והלוזונים נפרדו לשלום בקיץ האחרון ואת המדים הכחולים הוא החליף בצבע הירוק של הפועל כפר סבא.
"מוזר לי באמת לשים על עצמי צבעים אחרים, אבל כפר סבא קיבלה אותי כל כך יפה שאני מרגיש כבר לגמרי בבית, ומוכן להחזיר לה על האמון בי ולעשות את המיטב עבור המועדון החדש שלי".
דנינו בן ה־25 מתופקד בדרך כלל כבלם, אבל יכול לשחק כמגן. אחרי 126 משחקים ושני שערים אצל הלוזונים, הוא הגיע ל"לויטה" כדי לפתוח פרק חדש בקריירה.
אחרי שעלה מהספסל כדי לעזור לקבוצתו החדשה להשיג ניצחון נאה על הפועל תל אביב הוא לא שותף דווקא במשחק ההפסד מול האקסית מכבי פתח תקוה, אבל השבוע הוא כבר פתח בהרכב וסייע לעמיר תורג'מן וחבורתו להשיג ניצחון מרשים על בני יהודה.
"בחצי הראשון באמת לא היינו טובים, וכמו שתורג'מן אמר, נכנסנו להלם אחרי הגול שספגנו ולא שיחקנו טוב", אומר דנינו. "בחצי השני עלינו אחרת לגמרי. אחרי שהשווינו היינו בטירוף, והיה ברור שניתן את השני וגם את השלישי".
שומי חטף את הג'ננה וירד לגעור בכם במחצית בחדר ההלבשה. מסתבר שזה עבד יופי.
"אני יכול להבין את זה. מעבר לזה ששום הוא בעל הבית, הוא גם אוהד את הקבוצה ואתה שומע מאיזה מקום הוא מדבר. בצדק קיבלנו על הראש. היינו צריכים את זה. זה חלק מהעניין".
השגתם ניצחון נאה על בני יהודה, אבל עדיין עושה רושם שמשחק ההגנה שלכם טעון שיפור. תופקדת כמגן ימני ולא בתפקיד הטבעי שלך.
"התפקיד הטבעי שלי הוא בלם, אבל אני יכול לשחק גם כמגן ימני. עמיר דיבר איתי על כך. במהלך השבוע הוא שאל אותי איך אני מרגיש עם זה, ולי כמובן שאין בעיה. מה שיצטרכו - אני שם. יש לנו קבוצה טובה שיודעת לעשות הגנה כמו שצריך, וזה רק יילך ויתחבר ויהיה טוב יותר".
שני ניצחונות בשלושה משחקים. פתיחת עונה יפה לכפר סבא.
"לגמרי פתיחת עונה טובה. שש נקודות מתוך תשע זה יפה. עשינו ניצחון מרשים על הפועל תל אביב. מול מכבי פתח תקוה לא נראינו טוב, לא היינו אגרסיביים, הפסדנו בכל הקרבות והמאבקים הקטנים שמכריעים משחקים. דיברנו על זה, ניתחנו ותיקנו בניצחון גדול על בני יהודה".
איך הרגשת במפגש מול מועדון נעוריך, כשאתה יושב על הספסל והקבוצה מפסידה?
"מה שהיה לי בפתח תקוה היה ונגמר, ועכשיו אני במקום חדש. בטח שזאת הייתה אכזבה כפולה, מפני שגם הפסדנו וגם לא שיחקתי. אבל זה כבר מאחורינו".

חיבור טוב

אחרי שעמיר תורג'מן החליט לוותר על ג'ניה ברקמן חיפשו בכפר סבא את השחקן שימלא את מקומו ויתחרה עם מכלוף וסודיק על חולצת ההרכב. דנינו, ששוחרר מפתח תקוה, קיבל הצעה ובסופו של דבר בחר לחתום אצל הירוקים.
עומר דנינועומר דנינו
עומר דנינו
(צילום: גיל נחושתן)
"כפר סבא פנו אליי, עמיר מאוד רצה שאגיע", הוא אומר. "היו עוד הצעות, לקחתי קצת את הזמן כדי לחשוב. ראיתי את האנשים כאן, ומהרגע הראשון היה חיבור טוב. חיפשתי מקום טוב שאוכל להתקדם בו ולעזור לו להגיע למטרות".
מה קרה בפתח תקוה? למה עזבת את המועדון שבו גדלת?
"מכבי פתח תקוה זה מועדון שגדלתי והתחנכתי בו כל הקריירה שלי, מאז שהתחלתי לשחק כדורגל. יכולתי להמשיך שם, אבל בחרתי שלא, וגם הם החליטו שלא אמשיך איתם, כך שזאת הייתה החלטה משותפת של שני הצדדים. הייתי צריך שינוי וריענון. עזבתי בטוב, אני מכבד את האנשים שם ומאחל להם הצלחה גדולה בהמשך".
הם החליטו שהם לא רוצים שתמשיך, ואני מנסה להבין איך לוזון חתך אותך?
"הם החליטו שאני לא ממשיך, וקיבלתי את זה. הייתה אפשרות להמשיך עוד לפני שהחוזה עמד להסתיים, אבל זה בסדר, אני במקום אחר. לא כועס, הכל טוב".
זאת היתה החלטה של גיא לוזון או של אבי?
"זאת היתה החלטה משותפת, שלהם ושלי. רציתי מקום אחר, עם אנרגיות שונות. לא הסתדרנו ולא הסכמנו על דברים, הוחלט על פרידה וזה בסדר גמור. שוב, אם הייתי רוצה להמשיך במכבי פתח תקוה זה היה קורה, אבל המשכתי הלאה. זה מקום שגדלתי בו, ואולי בעתיד גם אחזור לשם".

פציעות לא קלות

דנינו היה שותף לכל נבחרת ישראל, מהנערים ועד הבוגרים אצל אלישע לוי. תורג'מן, שהיה עוזרו של לוי, התחבר לדנינו כבר אז. דנינו אמנם טרם הספיק לערוך משחק רשמי, אבל אם יחזור לכושרו מלפני שנתיים, הוא בהחלט מסוגל לעשות את הדרך חזרה לסגל הנבחרת.
"זה כבוד גדול לייצג את המדינה", הוא אומר. "התאמנתי עם הנבחרת, אמנם אין לי הופעה רשמית, אבל להיות בסגל זה דבר אדיר. ברור שאני מאמין ומקווה שאגיע לשם שוב, ושהפעם גם אשחק. אני צריך להוכיח את עצמי מחדש, וזה גם יגיע. בשנתיים האחרונות עברתי לא מעט דברים, שלוש פציעות לא קלות, והלכתי אחורה. פתח תקוה ירדה ללאומית ושיחקתי שם, אז קצת נעלמתי. אבל עכשיו אני חוזר, מרגיש טוב ומקווה לחזור לעצמי, ומהר. יש לי הרבה מה לתת".
בכפר סבא מדברים כל הזמן על קפיצת מדרגה, נראה את זה קורה סוף סוף העונה?
"בינתיים נראה שהעסק הולך לכיוון טוב העונה. הכל כמובן מוקדם, ויש עוד דרך ארוכה מאוד. אנחנו רוצים להתקדם מאימון לאימון וממשחק למשחק, ולהפוך לקבוצה חזקה וטובה. יש כאן חיבור מצוין בין החבר'ה שהצטרפו לוותיקים שכבר היו כאן. צריך לשמור על יציבות, כי בינתיים אנחנו עם ניצחון, הפסד וניצחון. ננסה לשמור על יציבות. השמיים הם תמיד הגבול".