מיזם החדשנות הדיגיטלית של גוגל ישראל בשיתוף עם רשת ידיעות תקשורת הושק הערב במרכז עסקים ספייס בכפר סבא. בסדנה, הראשונה שהובילה גוגל ישראל וידיעות תקשורת, השתתפו בעלי עסקים קטנים ובינוניים מכפר סבא והסביבה.
את הסדנה פתחה מנהלת העיתון של ידיעות תקשורת, קרן חי אטיאס, שבירכה את בעלי העסקים והתייחסה לשיתוף הפעולה בין גוגל לידיעות באומרה: "אנחנו שילוב מנצח בין עיתונות לדיגיטל, אתר חדשות מקומיות רלוונטי ומקיף הפועל 24/7 החיבור עם גוגל מתקשר לתפיסתנו כחברה שמצמיחה עסקים קטנים ובינוניים ומספקת להם כלים להצלחה בזירה העסקית".
מיזם העסקים של גוגל וידיעות תקשורת הושק בכפר סבא (צילום: איתמר רותם)מיזם העסקים של גוגל וידיעות תקשורת הושק בכפר סבא (צילום: איתמר רותם)
מיזם העסקים של גוגל וידיעות תקשורת הושק בכפר סבא (צילום: איתמר רותם)
(מיזם העסקים של גוגל וידיעות תקשורת הושק בכפר סבא (צילום: איתמר רותם))
עמית שיינמן, מנהל שיווק בגוגל ישראל, העביר את ההדרכה לבעלי העסקים כיצד לפתוח דף עסקי בגוגל, כשמול כל משתתף בסדנא היה פתוח מחשב אישי על מנת שיוכל להתנסות בפתיחת הדף בפועל. מדריכים של גוגל עברו בין המשתתפים, עזרו וייעצו בנושא פתיחת הדף העסקי. בסדנא אף נכח, דן לנדא, ראש תחום שיווק לעסקים בגוגל ישראל.
בעלי עסקים רבים מכפר סבא והסביבה השתתפו בכנס גוגל (צילום: איתמר רותם)בעלי עסקים רבים מכפר סבא והסביבה השתתפו בכנס גוגל (צילום: איתמר רותם)
בעלי עסקים רבים מכפר סבא והסביבה השתתפו בכנס גוגל (צילום: איתמר רותם)
(בעלי עסקים רבים מכפר סבא והסביבה השתתפו בכנס גוגל (צילום: איתמר רותם))
שיינמן פתח את הרצאתו בכך שחלק עם המשתתפים את חשיבות המפגש: " המטרה שלנו היא לעזור ולהקל על עסקים קטנים לפתוח דף עסקי בגוגל. הדף העסקי הוא כלי פשוט ומאוד אפקטיבי כדי ליצור קשרים בין עסקים ללקוחות פוטנציאלים".
הוא מוסיף:" אנחנו מסתכלים על המפגש היום כהזדמנות מצוינת בשבילנו לפגוש באופן אישי בעלי עסקים שונים. כך נוכל גם אנחנו ללוות וללמוד על הצרכים שלהם בדרך ישירה. הסיבה שיצאנו למסע יחד עם ידיעות תקשורת נובעת מכך שאנחנו מודעים שהעולם הדיגיטלי הוא חשוב לעסקים הקטנים והבינוניים, אבל לעיתים הצעד הראשון של פתיחת הדף העסקי הוא מסובך, אז הגענו להדריך את בעלי עסקים בצעד הראשון ומשם הם יוכלו להתקדם עצמאית".
עמית שיינמן (צילום: איתמר רותם)עמית שיינמן (צילום: איתמר רותם)
עמית שיינמן (צילום: איתמר רותם)
(עמית שיינמן (צילום: איתמר רותם))
בהמשך הסדנה, העביר ירון בן-חורין למשתתפים סדנת הדרכת צילום מרתקת דרך הסמארטפון, על מנת שילמדו לצלם דרך הסלולר ולשווק את העסק שלהם בעצמם גם ברמה הוויזואלית.
בעלי עסקים שהשתתפו בסדנה אמרו כי "הגענו לכאן כי אנשים מחפשים להתקדם באמצעות הדיגיטל. אנחנו רוצים להגיע לכמה שיותר אנשים שיכירו את העסקים שלנו, אנחנו מאמינים שזה יביא לנו לתנועה וללקוחות נוספים".
סדנאות נוספות יתקיימו ב- 12 ערים נוספות בארץ. הסדנה הבאה תתקיים בפתח תקווה, ביום שלישי 6.3 בשעה 15:00 בהיכל התרבות בפתח תקווה, ברחוב המכבים 5.