הסערה המגדרית: במהלך התוכנית "הפטריוטים" ששודרה בערוץ 14, התנגדה האקטיביסטית טל גלבוע לתוכנית לשוויון מגדרי של משרד החינוך בגני הילדים ודבריה חוללו סערה ברשתות החברתיות. "ראיתי שזה הולך להיות גם בכפר סבא עירי אבל גם בג'לג'וליה, בדיר אל אסד, בירכא. בהצלחה שיהיה לכם", אמרה גלבוע והמשיכה: "אני רוצה לומר משהו בתור אישה ושיסלחו לי אחיותיי הנשים. אנחנו לא רוצות גברים שמשחקים בבובות ובבובים, אנחנו רוצות גברים שמשחקים כדורגל".
1 צפייה בגלריה
טל גלבוע. עוררה סערה
טל גלבוע. עוררה סערה
טל גלבוע. עוררה סערה
(צילום: דף הפייסבוק של טל גלבוע)
קראו גם >>>
השרה לשוויון חברתי וחברת הכנסת מירב כהן גם התייחסה לדבריה של של גלבוע: "אנחנו במשרד לשוויון חברתי לא רוצים בנים שמשחקים בבובים ובובות. אנחנו רוצים שהם יהיו חופשיים לבחור אם הם רוצים לשחק בבובים, בובות או מכוניות. לבעוט בכדור או לרקוד בלט", כתבה. "המשימה שלנו לדאוג שגם בשוק העבודה כולם יהיו חופשיים לבחור במה לעסוק ולא יוסללו לתפקידים מגדריים".
בציוץ שהעלתה לאחר השידור והסערה כתבה גלבוע: "אשכרה מוציאים מהגנים- לילדים בני 3, אני חוזרת, כדורגל, פינת בובות ומטבחון כי זה ממגדר ילדים?! תתביישו, אשכרה בשם "שיוויון מגדרי" מעוותים מח ילדים, יש לי 3 בנות, הבנות שלי היו בחוגים הבאים: התעמלות אומנותית, טאקוונדו, טיפוס קירות, קרב מגע, תיאטרון, יותר מזה, כשהבנות שלי היו קטנות, הן שיחקו בכדורגל עם בנים וגם בבובות עם בנים, שיוויון מגדרי הוא חשוב והכרחי, לא מישטור חשיבה בגיל 3, אני פמיניסטית ששוברת תקרות זכוכית כל חיי, זה המודל שהבנות שלי רואות ולומדות, אם היו לי בנות בגילאי גן, חד משמעית לא הייתי מסכימה לזה. אני יודעת שהקטע הוא להתייחס לסוף דבריי - סוף דבריי מתייחס לגברים, לא לילדים קטנים".