השבוע התקיים טקס סיום קורס צוללן מחזור 118, קורס יוקרתי המכשיר את הלוחמים בשייטת הצוללות של זרוע הים. מבין מסיימי הקורס, על רחבת הטקס שהתקיים במעגן דרור בבסיס זרוע הים בחיפה, ניתן היה לראות את סמל א', בן 19 מכפר סבא.
1 צפייה בגלריה
סמל א'. "שירות קרבי משמעותי"
סמל א'. "שירות קרבי משמעותי"
סמל א'. "שירות קרבי משמעותי"
(צילום: דובר צה"ל)
קראו גם >>>
א' למד בתיכון כצנלסון , בו הרחיב כימיה ומדעי המחשב. בנוסף, שיחק כדורסל באופן מקצועי עד גיל 17. "בחרתי להפסיק לשחק באופן מקצועי לקראת כיתה י"ב כדי להתכונן לגיוס ולהגיע הכי מוכן לשירות קרבי משמעותי", מספר א'.
לפני למעלה משנה התחיל את שירותו בזרוע הים, ועם סיום הטירונות יצא לקורס צוללן - קורס אתגרי ואינטנסיבי אשר אורכו שנה וחודשיים. במהלך הקורס לומדים החניכים על פעילויותיה השונות והחשאיות של שייטת 7, הלוא היא שייטת הצוללות, ואף מצטרפים למספר מבצעים.
"התלבטתי בין מיון ליחידת מחשבים מובחרת לבין שירות קרבי משמעותי", מספר א'. "כשהגעתי לגיבוש צוללות היה לי ברור שזה המקום בשבילי", הוא מעיד.
מדובר בקורס ארוך ומאתגר אותו מסיימים רק מעטים. במהלכו עוברים החניכים מסעות, תרגילי חוסן, מבחנים עיוניים ומבחני כושר גופני. הקורס מחולק לשני שלבים, כשבכל שבוע שמים דגש על חלק אחד בהכשרה. בשלב הראשון, השלב הבסיסי, מנותקים החניכים מהמכשירים הסלולריים ומקבלים שעה שבועית אחת בלבד בשישי כדי ליצור קשר עם המשפחה ולהתעדכן במה שקורה מחוץ לבסיס. מטרת הניתוק היא להרגיל את הלוחמים לשירות המבצעי בו יעדרו לפעילות חשאית בצוללת.
היום (רביעי) סיים סמל א' את הקורס, אך המסע שלו בשירות מבצעי וחשאי בשייטת הצוללות רק מתחיל. "אני מחכה ומתרגש להתחיל את השירות כלוחם בשייטת הצוללות", מסכם א' בהתרגשות.