רן אלתרמן, תושב כפר סבא בן 40, מוכיח כי הדרך לתרומה אינה עוברת רק בכיס – יש דרכים אחרות, יצירתיות ומבורכות לא פחות, להקל על משפחות בשעה קשה זאת.
רן אלתרמן. "שהילדים לא יסבלו"רן אלתרמן. "שהילדים לא יסבלו"
רן אלתרמן. "שהילדים לא יסבלו"
(צילום: דף הפייסבוק של רן אלתרמן)
כבר 11 שנים שרן, אב לשלושה ילדים, הוא בעל עסק מצליח לאימון קבוצות ריצה וטריאתלון: "אלתרמנס". ככל שנחשף לעוד ועוד סיפורים על משפחות שנדחקו למצוקה כלכלית בתקופת הקורונה, הבין שעליו להתגייס לעזרתם ובייחוד לעזרתם ילדיהם, שנותרים בבית ללא מסגרות. רן החליט להזמין את כל אותם הילדים שיד משפחתם אינה משגת כעת, להגיע לאימוני הריצה שלו ללא כל עלות.
"בתקופה האחרונה אני שומע על כל מיני סיפורים מחרידים ומזעזעים על אנשים שצריכים להחליט אם הם קונים אוכל לעצמם או לילדים שלהם. משפחות שאין להן אמצעים לא יכולות ליהנות גם מהמעט שיש עכשיו בחוץ. וזה באמת מאוד עצוב לי. חשבתי מה אני יכול לעשות, והמינימום זה לאפשר לאנשים כאלה לבוא ולהתאמן", אומר רן.
כיף גדולכיף גדול
כיף גדול
(צילום: מתוך דף הפייסבוק של רן אלתרמן)
בפוסט שזכה למאות שיתופים, כתב: "אין צורך להוכיח לי את הקושי הכלכלי, ומי שמרגיש שהוא זקוק לעזרה הזאת, מוזמן פשוט לפנות אליי בפרטי". מלבד המסגרת שאותה מבקשים האימונים לספק לילדים, לספורט יש תרומה מהותית למצב רוחם. גם לאחר שתקופת הסגר הגיעה לסיומה, ההגבלות הקיימות כעת וחוסר הוודאות יכולים לגרום לילדים רבים לחץ נפשי. בנפשו, זוכר רן כיצד תרמה הריצה לו כילד: "הספורט הציל אותי. כאח תאום היינו יוצאים לאימון ריצה, לוקחים כרטיסיות וככה לומדים למבחנים". אז מבחנים, כעת, אין – אבל רצון לפרוק אנרגיות ולחצים, יש לילדים ביתר שאת: "התקופה הזאת של הקורונה לא פשוטה לילדים, ועכשיו למרות שאין סגר אמיתי, לא הולכים ובאמת מבלים ועושים דברים. שיתאווררו, שינשמו אוויר ושייהנו מפעילות ספורטיבית".
משפחות המבקשות להיענות להצעתו של רן מוזמנות ליצור קשר דרך עמוד הפייסבוק "אלתרמנס קבוצות ריצה וטריאתלון". האימונים מיועדים לילדים בני שמונה עד 17, ומתקיימים בהרצליה.