יצחק ואלנתן משיח, אב ובנו, ייצגו את כפר סבא בחידון הציונות הארצי שייתקיים ביום העצמאות בירושלים. הצמד זכה במקום הראשון בגמר התחרות המחוזות שהתקיים לאחרונה.
מאחורי המאמץ של הצמד, נתרמו גם שאר בני המשפחה, ביניהם האם אוסנת, אחות טיפול נמרץ לילדים עם צרכים מיוחדים, וכן גם אנשי מקצוע כחי חדד מנהל תיכון "תורה ומדע", בו לומד אלנתן, מנהל החטיבה יוסי אורנשטיין, והמורה להיסטוריה, נתנאל שמחה נחשון.
יצחק ואלנתן משיח | צילום: באדיבות עיריית כפר סבאיצחק ואלנתן משיח | צילום: באדיבות עיריית כפר סבא
יצחק ואלנתן משיח | צילום: באדיבות עיריית כפר סבא
(יצחק ואלנתן משיח | צילום: באדיבות עיריית כפר סבא)
מעיריית כפר סבא נמסר כי "משפחת משיח הגיעה לכפר סבא בשנת 1962. מדובר במשפחה ערכית וציונית אשר אוהבת את הארץ, מעורה ומוכרת בקהילה הכפר סבאית. רבים מבניה ובנותיה של המשפחה ממלאים תפקידים ביטחוניים בכירים". החידון הכפר סבאי, בו זכו יצחק ואלנתן בטרם זכו בחידון המחוזות, הינו פרי יוזמתו של יו"ר הליכוד בעיר ורכז המועצה היהודית בעיריית כפר סבא, אורן כהן, ובהובלתה של אורית בראון, מנהלת הפרויקטים באגף החינוך בעיריית כפר סבא.
בחידון הכפר סבאי שנערך לפני חודש, לקחו חלק 11 תלמידים ותלמידות מחטיבות הביניים ובני משפחותיהם. מטרתו של חידון הציונות היא לחבר בין משפחות יהודיות מהארץ ומהעולם. במסגרת החידון מתקיימים כשישה חודשי פעילות המגיעים לשיא באירוע גמר ענק בו יתקיים חידון אינטראקטיבי בשידור טלוויזיוני המחבר בין דורות שונים של הסיפור הציוני.
החידון הארצי מתקיים החל מ-2014, והינו פרויקט של ההסתדרות הציונית והמועצה הציונית בישראל. מאז היווסדו הנחה אותו הקומיקאי אלי יצפאן.
ראש עיריית כפר סבא, רפי סער, בירך את משפחת משיח על העפלתה לגמר ואמר:
"גאווה גדולה לכפר סבא שמשפחת משיח היקרה תיקח חלק בחידון הארצי, ואני סמוך ובטוח כי תייצג את עירנו בכבוד רב. חידון הציונות מהוה אמצעי בלתי פורמאלי להקניית ערכי הציונות ואהבת הארץ לדור העתיד. חוויה זו מעניקה הזדמנות נפלאה לחיזוק הקשר הבין דורי ולמיצוב מקצוע ההיסטוריה מבחינת חשיבותו בעיצוב הזהות הלאומית. אני מאחל למשפחת משיח הרבה הצלחה בגמר החידון הארצי".
המשנה לראש העיר ורכז המועצה הציונית, אורן כהן:
"זהו שחר של יום חדש לעיר כפר סבא אשר השתתפה במפעל הציוני מלפני קום המדינה ואשר התבססה כעיר רבת ערכים חינוך, וחוסן קהילתי וכעת מקבלת קרדיט על כך באמצעות עלייתו של אלנתן משיח לגמר החידון הציוני. אני וכל תושבי העיר נחזיק לו אצבעות ונקווה שישחזר את הבקיאות שהפגין בשלבים המוקדמים".