סיפור אהבה וגבורה של נטע וסנטיאגו מקיבוץ כפר עזה: שבת בבוקר, נטע וסנטיאגו מתעוררים מאזעקות. לא עובר זמן רב עד שהם מבינים שזו הבעיה הכי קטנה שלהם. 7:30 כבר התקבלה הודעה מהקיבוץ שיש חשד לחדירת מחבלים, שעה לאחר מכן הם שומעים יריות מחוץ לחלון חדר השינה. בדיעבד מסתבר שפרצת הגדר הייתה ממש מאחורי החלון הזה.
2 צפייה בגלריה
נטע פורטל ובן זוגה
נטע פורטל ובן זוגה
נטע פורטל ובן זוגה
(צילום: דוברות מרכז לווינשטיין)
ההודעות בקבוצות הוואטסאפ של הקיבוץ לא מפסיקות לקפוץ "יש מחבלים בקיבוץ!" "לא לצאת מהממ"ד!". סנטיאגו מחזיק את דלת הממ"ד, שניהם בדממה מוחלטת. המחבלים כבר בתוך הדירה שלהם, מדברים, נוגעים בדברים, צוחקים. כשלפתע צרור יריות על דלת הממ"ד. סנטיאגו קיבל כדור ברגל, כדור נוסף עף לו מעל הראש, נטע נפצעת ברגל ימין.
הם לא צועקים. נשארים בשקט מוחלט.
נטע שולחת לאבא שלה הודעה "אבא, ירו בי, הצילו" ואת המיקום שלה. שמעון, אבא של נטע, סגן קצין המודיעין של המחוז הדרומי במשטרה, עונה לה "בא".
זה הזמן שהם מבינים שהמחבלים עומדים לפתוח את הדלת, סנטיאגו מבקש לנטע שתפתח את החלון ותקפוץ החוצה. נטע פותחת את החלון ומולה יש בערך 15 מחבלים. היא מפחדת לקפוץ. פתאום הם שומעים רימון נזרק, סנטיאגו מבין שזו הדרך להינצל, הוא קופץ על נטע ודוחף את שניהם החוצה. הרימון מתפוצץ בתוך החדר, שניהם בחוץ, חבולים, יחפים, בלי טלפונים, לבושים רק פיג'מה. המחבלים ממול יורים עליהם צרור יריות, הם מצליחים לברוח! נטע חוטפת 7 כדורים ברגל שמאל וסנטיאגו כדור בגב. היא נופלת על הרצפה וסנטיאגו גורר אותה בין בתי הקיבוץ, בחיפוש אחר מחסה. הוא מכניס אותם למחבוא מתחת לאחד המבנים. במשך 3 שעות הם במסתור כשמסביבם צרחות של אנשי הקיבוץ, יריות, אזעקות, בומים.

2 צפייה בגלריה
ההודעות של נטע פורטל
ההודעות של נטע פורטל
ההודעות של נטע פורטל
(צילום: מסך חדשות 13)

אבא של נטע מצליח לחבור לנטע וסנטיאגו, נושא על כתפיו את נטע המדממת והם מצליחים להימלט מהתופת.

קראו גם:

אביה, סגן ניצב שמעון פורטל קצין המודיעין של המחוז הדרומי במשטרה משתף: " קיבלתי הודעה מנטושק'ה שלי שיש מחבלים אצלה, בכפר עזה. היא שולחת לו את המיקום שלה. ואחר כך שולחת הודעת טקסט מחרידה: 'אבא ירו בי'. המחבלים ירו ופגעו ברכב שלי אבל לא עצרתי. ראיתי גופות מוטלות על הרצפה, בתים שרופים ותופת. הגעתי ליד הבית והתחלתי לצעוק 'נטע, נטע, נטע' אני זז מטר מהבית אני רואה שלושה ילדים קטנים מצד ימין מבועתים עם עיניים כאלה. אני קורא להם 'בואו, כנסו אלי לרכב', נוסע לאחור ואז יוצאים לי עוד שניים מהבית שליד שהוא גם כן שרוף. אני נוסע אחורה ומרחיק אותם מהירי." פורטל מחלץ אותם מהמחבלים, שלושה ילדים קטנים וזוג צעיר. הוא מפנה אותם למקום בטוח וחוזר שוב לדירה של ביתו. בינתיים הוא לא יודע שנטע וסנטיאגו מנהלים קרב עם המחבלים. כמעט 3 שעות נמשך הקרב הזה , ולבסוף פורטל מצליח לחבור אל נטע ובן זוגה. הוא נושא על כפיו את נטע המדממת והם נחלצים מהמקום.
כעת נמצאת נטע בשיקום בבית חולים לווינשטיין ברעננה: "יש לי אבא גיבור יש לי בן זוג גיבור ואף אחד מהם לא הפסיק להילחם עלי והיו מוכנים להקריב את החיים שלהם בשבילי".