בתיה לבל אשר נפצעה בפיגוע בכפר סבא במהלך יום הזיכרון האחרון לחיילי צה”ל, הגישה אתמול (שלישי) עתירה לבג”ץ בדרישה כי בית המחבל אשר ניסה לרצוח אותה ודקר אותה מעל ל-13 פעמים ייהרס לאלתר על אף שרק “נפצעה” בפיגוע ולא נרצחה. מהלך זה קורה לאחר שפנייתה של לבל אל אלוף פיקוד המרכז לפני מספר חודשים כי יהרוס את בית המחבל לא נענתה.
בתיה לבל ועורכי דינה בבית המשפט העליוןבתיה לבל ועורכי דינה בבית המשפט העליון
בתיה לבל ועורכי דינה בבית המשפט העליון
(צילום: תנועת "אם תרצו")
קראו גם >>>
"חידלון מהריסת בית המחבל משדר כלפי חבריו התומכים במעשיו, וכלפי הנהגת המחבלים הממנים את מעשי הטרור והמחבל, גם ברגעים אלו ממש, מסר של 'שתיקת הכבשים' בדרכם לבית המטבחיים", צוין בעתירה.
זירת הפיגוע בכפר סבא ביום הזיכרוןזירת הפיגוע בכפר סבא ביום הזיכרון
זירת הפיגוע בכפר סבא ביום הזיכרון
(צילום: דוברות מד"א)
לבל הדגישה במסמך כי מטרתה היא למנוע את הפיגועים הבאים, "למען יראו וייראו כי לרוצחים שפלים אין מחילה ומעשיהם לא ישתלמו. לנחמה פורתא תזכה העותרת אם בפעולותיה תציל ישראלים אחרים ממוות או מגורל דומה לשלה".
כזכור, במהלך יום הזיכרון ירד המחבל מאוטובוס בתחנה הממוקמת ברחוב ויצמן בכפר סבא, ליד קניון "G" בעיר. בסמוך לכך, הגיעה לבל לתחנה ולאחר שיחה קצרה שיזם איתה רישה במטרה לוודא כי היא אכן ישראלית ויהודייה - הוא שלף סכין, הסתער עליה בעודה עם גבה אליו ודקר אותה. הוא המשיך לדקור את לבל גם לאחר שנשברה ידית האחיזה של הסכין, וכשהוא אוחז בחוזקה אך ורק בלהב שנותר בידו.