בלבול וחשש בקרב סוחרי רחוב טשרניחובסקי בכפר סבא: ביום ראשון האחרון קיבלו הסוחרים פליירים המבשרים על תחילת עבודות הנת"צ בשני מקטעים נוספים: ברחוב טשרניחובסקי, מקטע הרחובות משה סנה עד דרך השרון; ובדרך השרון, במקטע שבין טשרניחובסקי עד צומת רעננה.
פינת ששת הימים וטשרניחובסקי. עדיין בשלבי תכנוןפינת ששת הימים וטשרניחובסקי. עדיין בשלבי תכנון
פינת ששת הימים וטשרניחובסקי. עדיין בשלבי תכנון
(צילום: אסף פרידמן)
על פי הכתוב, העבודות מתוכננות להתחיל ברבעון הראשון של שנת 2021.
"החנות שלי נמצאת ממש מול מפרץ אוטובוס, וברגע שעושים את הנת"צ מורידים את המפרץ", אומר השבעו בעל חנות בטשרניחובסקי. "רק לאחר פגישה עם חבר המועצה עילאי הר סגור־הנדין הגענו להסדר שיעשו שטח פריקה וטעינה. החשש שלי זה שאני אאבד את הפרנסה שלי. העבודות היו אמורות לקחת חצי שנה, אם לא יותר. בזמנו אמרו לנו שיתחילו שם את העבודות רק כשיסיימו את ויצמן, עניין של שנים. לא הגיוני שנותנים לי התראה של חצי שנה. חשבתי שמשהו ישתנה בשלוש השנים הבאות, ולא היה זמן לשיתוף ציבור".
בהודעה שפרסם עילאי הר סגור־הנדין, מחזיק תיק התחבורה בעירייה, הוא כתב כי הפליירים חולקו ללא ידיעת ואישור העייריה ושאין להסתמך על הכתוב בהם: "היום חולק על ידי חברת נתיבי איילון עלון הסבר על פרויקט 'מהיר לעיר' לבעלי עסקים ברחוב טשרניחובסקי ללא תיאום עם העירייה וללא אישורה. הפצתו הופסקה ובירור מקיף ייערך בנושא. אין להסתמך עליו בנוגע להמשך הפרויקט. פרסום מסודר ייעשה לפני כל שלב וללא הפתעות".
הר סגור־הנדין כתב זאת על אף שחותמת העירייה מופיעות על הפלייר. אל מול הידיעות הסותרות, חשש הסוחרים רק מעמיק: "אחרי שראיתי את ההודעה של עילאי הבעיה העיקרית שלי היא שאני לא באמת יודע מתי זה הולך לקרות, אז אני די בחשש", אומר סוחר ברחוב.
הר סגור־הנדין: "היתה אי הבנה מול נתיבי איילון לגבי הפרסום עם הלוגו של עיריית כפר סבא, אך ההדורים יושבו והופקו לקחים. העבודות בטשרניחובסקי יתחילו לאחר תחילת העבודות במרכז העיר. הפרויקט במקטע זה נמצא בשלבי תכנון שעדיין אינם בשלים לביצוע". ¿