אאוץ': סקר שפרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) אודות "מדד האושר" של הערים הגדולות בישראל לפיו כפר סבא נמצאת במקום הראשון במדד התושבים המרוצים בישראל עם מעל 95% תושבים מרוצים, ואחריהם תושבי תל אביב, הרים למנהלי הפיסבוק של עיריית תל אביב להנחתה כשפרסמו את הסקר וכתבו בעמוד הפייסבוק הרשמי: "למי מלשינים שזה כפר?"
"למי מלשינים שזה כפר?""למי מלשינים שזה כפר?"
"למי מלשינים שזה כפר?"
(צילומים: מסך עיריית תל אביב, דוברות עיריית כפר סבא)
התגובה ל"ירידה התל אביבית" מצד כפר סבא הייתה בעמוד הפייסבוק של עיריית תל אביב, שם הגיבו מנהלי הפייסבוק של דוברות עיריית כפר סבא: "דיברנו עם הלמ"ס, אבל הם הם התעקשו אז זרמנו", תוך שהם מצרפים לינק לשיר הנושא של היי סקול פסטיגל - "מקום שני זה לא אני".
תל אביב הטרילה את כפר סבאתל אביב הטרילה את כפר סבא
תל אביב הטרילה את כפר סבא
(צילום: מסך)
כך או כך, זו לא הפעם הראשונה שעיריית תל אביב מעוררת "באז" תקשורתי דרך עמוד הפייסבוק שלה על ערים אחרות בישראל. המפורסמות שבהן הייתה ב-1/1/2019 עם פרוס השנה האזרחית החדשה, אז הטרילו מנהלי עמוד הפייסבוק של עיריית תל אביב-יפו ותייגו את עיריית ירושלים בפוסט וכתבו את המילה "ערה?". פוסט זה "קרע" את הרשת בתגובות המוריסטיות, וזכה למענה ממנהלי דף הפיסבוק של עיריית ירושלים שכתבו בתגובה: "מה קרה? קצת קר אז נזכרת בי?".
תגובת עיריית כפר סבאתגובת עיריית כפר סבא
תגובת עיריית כפר סבא
(צילום: מסך)
אז מעבר להתכתשות הדיגיטלית בין שתי העיריות הנה הנתונים כפי שפורסמו על ידי הלמ"ס לשאלה: האם את/ה מרוצה מאזור המגורים שלך?.
למקום הראשון, כאמור, ברשימת הערים המרוצים על תושביהם בישראל הגיעה כפר סבא, עם נתון של 95.5% מהתושבים מרוצים. מיד אחריה נמצאת תל אביב עם 91.2% מהנשאלים. ואם מתעמקים בנתונים אז עולה כי בכפר סבא, 54.8% מהתושבים השיבו שהם ״מרוצים מאוד״, בעוד בתל אביב מדובר רק ב-44.8% מהמשיבים.