הוגשה תביעה כספית במיליוני שקלים לבית המשפט המחוזי בתל-אביב בטענה ל"תפירת תיק" על ידי מח"ש: "אנחנו יודעים שאשתך בהריון מתקדם, ואנחנו גם יודעים שהיא עברה שתי הפלות בעבר. מה אתה חושב שיקרה לאשתך ולהריון אם נעצור אותך?".
ביקורת השופט נגד מח"שביקורת השופט נגד מח"ש
ביקורת השופט נגד מח"ש
(צילום המחשה: שאטרסטוק)
קראו גם >>
עורכי הדין רענן בר-און וורד כהן מרעננה הגישו בימים אלה בשמם של השוטרים יוסף בר ואבי עוזרי כתב תביעה מתוקן לבית משפט השלום בתל-אביב נגד מח"ש, בו הם דורשים מיליוני שקלים פיצויים, וביקשו להעביר את התיק לסמכותו של בית המשפט המחוזי בתל-אביב.
בכתב התביעה שהגישו בימים אלה עורכי הדין כהן ובר-און מטעמם של בר ועוזרי, הם תיארו כיצד מח"ש דאגה "לייצר" יש מאין כתב אישום, הביאה למעצרם של התובעים, גררה את התובעים להליך כואב, יקר ומתיש, גרמה להם להוצאות כבדות ולפגיעה בלתי הפיכה הן בשמם הטוב והן בנפשם.
בכתב התביעה מתואר כיצד מח"ש תפרה תיק לבר ועוזרי, כאשר החליטה להגיש כתב אישום בכל מחיר. מח"ש איימה על בר ועוזרי בשלל איומים. למשל כשנודע לה על ההפלות שעברה רעייתו של עוזרי, איימה עליו מח"ש שאשתו תפיל את העובר, שהוא יפוטר מהמשטרה, שלא תהיה לו עבודה ופרנסה, שלא יהיה מי שידאג לאוכל לילדיו, ושהוא עומד לאבד את ביתו ורכושו, לאחר שישקיע את נכסיו בשכירת שירותי עו"ד.
עורכי הדין ורד כהן ורענן בר-אוןעורכי הדין ורד כהן ורענן בר-און
עורכי הדין ורד כהן ורענן בר-און
(צילום: פרטי)
על בר איימה מח"ש שהוא "יאכל זין", לעולם לא יהיה יותר שוטר ; יוותר ללא פרנסה, וכל כספו יילך לעורכי דין, וכינתה אותו, שוטר בתפקיד, "נכה בראש". מח"ש גם מנעה העברת ציוד בסיסי שהובא לצורך המעצר. במקביל, הדליפה לתקשורת על מנת ליצור לחץ על בר ועוזרי.
עורכי הדין בר-און וכהן טוענים, כי על מנת לשבור את רוחו של בר, הושלך בר (אז – ראש צוות בילוש, מוכר לעברייני האזור) לתא מעצר אחד עם עבריינים ובני מיעוטים, באופן שסיכן את חייו. עוד התעללה מח"ש בתובעים על ידי כך שהקפיאה אותם בקור העז, במזגן אותו הותירה על קור מקפיא, בלילות ירושלים הקרים ממילא. מח"ש מנעה מהתובעים אוכל, שתיה, הפסקות בחקירה וטיפול רפואי.
בנוסף, תיארו עורכי הדין בר-און וכהן בכתב התביעה, כיצד מח"ש עשתה שימוש ברעייתו של בר (גם היא שוטרת בתחנה), והתעללה בה בסדרת חקירות שונות, חסרות תכלית וטעם, אשר כל כולן נועדו ליצור אמצעי לחץ נוסף על בר, להשפילו ולשבור את רוחו. זאת, למרות שמח"ש ידעה, שבזמנים הרלבנטים היתה רעייתו של בר בחופשת לידה, וכלל לא עבדה בתחנה.
עורכי הדין בר-און וכהן ציטטו בכתב התביעה את הקביעות החמורות שקבע בית המשפט המחוזי בבאר-שבע, שזיכה את בר ועוזרי מכתב האישום, וקבע כי מח"ש הפרה את חובתה לתעד את החקירות, וקיימה שיחות מסדרון, "שיחות שירותים" ושיחות ב"הפסקות סיגריה", הרחק מתיעוד כלשהו.
עורכי הדין בר-און וכהן תיארו בכתב התביעה כיצד "תפרה" מח"ש את כתב האישום נגד בר ועוזרי צעד אחד צעד. כך, תיארו עורכי הדין כיצד כתבה מח"ש מזכרים כוזבים, זיהמה עדויות וגרמה לגביית עדות שקר, כיצד ניהלה מח"ש "עימותים" אך אסרה על בר ועוזרי לדבר בהם, וכיצד נקטה באלימות כאשר ניסו להשיב. חוקרי מח"ש נהגו להסיע את המתלונן נגד בר ועוזרי ברכבם למשרדי מח"ש, ובדרך "רקמו" עבורו את העדות שייתן כשיגיע למשרדי מח"ש. חוקרי מח"ש ביצעו מסדר זיהוי פסול כדי ליצור תוצאה של "זיהוי" ועוד.
כפי שטענו עורכי הדין בר-און וכהן בכתב התביעה - במקום להתנהל כגוף אובייקטיבי, אשר בוחן את העובדות ובורר אותן, התנהגה מח"ש כ"בריון" חסר מעצורים, באופן פרובוקטיבי וחדור מטרה אחת בלבד : להרוס את התובעים.
בכתב התביעה, תובעים בר ועוזרי פיצוי במיליוני שקלים על נזקיהם – נכות נפשית ונזקי הגוף שנגרמו להם, לרבות אובדן השתכרות והפסדי פנסיה, וכן פיצוי בגין פרסום לשון הרע ובגין עוגמת הנפש העצומה שנגרמה להם.
טרם הוגש כתב הגנה.