בשעה 22:00 בלילה של יום שני השבוע הופתעו הורי תלמידי בית הספר יצהר בכפר סבא לקבל מכתב ובו הודעה על סגירת המוסד החינוכי. על החתום היה "ארגון הורי בית הספר". ההורים ההמומים לא הבינו מאיפה זה בא. על פי המכתב יש טענות על "זיוף צ'קים וניהול עמותה משפחתית למטרות רווח" ומנגד עומדים גורמים עירוניים ואחרים הטוענים בתוקף כי בית הספר ממשיך וימשיך לעמוד על תילו. אז מה באמת קורה בבית הספר יצהר?
בית הספר יצהר בכפר סבאבית הספר יצהר בכפר סבא
בית הספר יצהר בכפר סבא
( צילום: אסף פרידמן)
"יצהר" שייך לרשת החינוך העצמאי החרדי "בית יעקב". מדובר בבית ספר לתלמידים ולתלמידות בכיתות א' עד ח'. בשנה שעברה התקיימו דיונים ערים על היותו בית ספר צומח ועל הצבת מבנים יבילים שבהם ילמדו כיתות ט'־י'. אלא שההודעה מהשבוע טרפה לכאורה את כל הקלפים. ההודעה לפיה יש טענות לאי סדרים קשים לכאורה הדהימה את ההורים.: "ממשיכים לרמות אתכם", נכתב בהודעה. "לא מגלים לכם שסוגרים את בית הספר, פיטרו את המורים ומסירים את ההשגחה מבית הספר. "הזדרזו להירשם ולתפוס מקום בתלמוד תורה אחר לפני שההרשמות ייסגרו".
ההודעה מסתיימת בהוראה ש"לא להאמין לאף מילה של שפיצר". הכוונה היא ליהודה שפיצר העומד בראש רשת בית יעקב.
גורמי חינוך בכירים טוענים השבוע כי בית הספר ימשיך לעמוד על תילו וכי ההודעה הופצה כחלק מסכסוך פנימי.
גורם בכיר המקורב להנהלת בית הספר: "לצערנו, בית הספר הפך לכלי בידיים לא מיומנות לניגוח ולהתנהלות קלוקלת. צר לנו כי זה המצב ואנו תקווה כי בסופו של דבר הוא לא ייסגר, ההורים יתעשתו וירשמו חזרה את תלמידיהם לבית הספר. זה יהיה אבדון לעולם החינוך התורני בכפר סבא אם בית הספר לא יפתח את שעריו בשנה הבאה".
יחיאל מונדרוביץ', מפקח פדגוגי מחוזי במרכז החינוך העצמאי: "הנהלת מרכז החינוך העצמאי מלווה ומוקירה את פעילות הנהלת בית ספר יצהר הפועל במיומנות ובנאמנות לחינוך תורני והוראה ברמה גבוהה. צר לנו כי ישנם גורמים אנונימיים אשר אינם בוחלים בכל אמצעי לפגוע במערכת החינוכית המיטיבה, ובכך אף בילדי ישראל. האמת מדברת בעד עצמה, ותלמידי ותלמידות יצהר עושים חיל בלימודיהם ובחינוכם הטהור".
מעיריית כפר סבא נמסר: "לא היו דברים מעולם".
תגובתו של שפיצר לא התקבלה.