המטבח המודרני
המטבח המודרני מאופיין בקווים נקיים ובטכנולוגיה חדישה. הוא נוטה להיות בקווים נקיים ומתאים מאד לאנשים שרוצים ליהנות ממשטחים רחבים, מעבודה מסודרת מאד ושרוצים לעבוד ללא עומס וגירויים מיותרים. המטבח המודרני הוא תוצאה של אוסף בחירות חכמות כולל פתרונות אחסון מתקדמים, ארגונומיה מושלמת וחומרים מבריקים. לרוב אפשר יהיה לראות את הניקיון מכל עבר כשתאורה יכולה להיות משולבת בחלקים שונים של החלל ולתרום לאווירה הכללית של מטבח פתוח ומרשים.

1 צפייה בגלריה
מטבחים מעוצבים
מטבחים מעוצבים
מטבחים מעוצבים
(צילום: pixabay)

המטבח הכפרי
המטבח הכפרי נחשב לחם יותר כשהוא במידה מסוימת מחזיר אותנו לשורשים. העיצוב שלו מושג תודות לחומרים חמים וטבעיים כמו העת והאבן. בשילוב נכון של החומרים ובתכנון נכון הוא מעניק תחושה של בית, של מקום שכיף לבלות בו שעות נוספות. לרוב יהיו בו מדפים פתוחים לצד ארונות סגורים ובניגוד למטבח המודרני ש״מסתיר״ את המרכיבים השונים במטבח, הכפרי דווקא מוציא אותם החוצה ומציע חוויית בישול אחרת עם כלים זמינים, משטחי עבודה רחבים ומכשירים שנמצאים ״בחוץ״.

מה עדיף – מטבח מודרני או מטבח כפרי?
התשובה לשאלה זו אינה חד משמעית כיוון שכל אחד ואחת שונים. בבחירה כדאי להתייחס למספר פרמטרים שעוזרים לסדר את המחשבות ולקבל את ההחלטה המתאימה באופן אישי:
• משיכה אישית – קודם כל חשוב לדעת שהטעם האישי קודם לכל. כל אחד מגיע עם העדפות אישיות וחשוב שאלו יבואו לידי ביטוי בחדר הכי מרכזי של הבית.
• אופן הבישול – ישנם אנשים שאוהבים לבשל כשכל הדברים בחוץ ואחרים אוהבים לבשל בצורה מסודרת, נקייה ולפי הסדר. לראשונים מטבח כפרי יתאים יותר ולשניים דווקא מטבח מודרני.
• ניקיון – מטבח מודרני יהיה קל יותר לניקיון ויראה נקי יותר כיוון שהוא שם דגש על מקומות אחסון רבים ומוסתרים. לעומת זאת המטבח הכפרי נראה ״גס״ יותר עם יותר מכשירים בחוץ והוא לא מבריק.
אפשרות נוספת היא לבצע שילוב ולעצב את המטבח בסגנון של ״כפרי-מודרני״. מטבח שכזה משלב בין המשטחים החלקים של העיצוב המודרני יחד עם האותנטיות והחמימות של האסתטיקה הכפרית. גישה זו יכולה לספק את הרצונות של כולם, ליצור מראה ״היי-טק״ אך טבעי. בחברת נובו מטבחים מעוצבים ניתן לראות קטלוג נרחב שמהווה השראה גדולה ולקבל החלטה מושכלת עם מעצב מטבחים מומחה שמכיר את כל הסגנונות, החומרים והאפשרויות.

מוגש מטעם: novok