מה היא מושבה מרכזית למדיי. מצד אחד, היא נמצאת לא רחוק מערים מרכזיות כמו נתניה וכפר סבא, ומצד שני היא מספקת את השקט הפסוטרלי של המושבה והנוף הירוק שרבים מחפשים. מעבר לכך, קדימה הולכת ומתפתחת לאורך השנים, והיא הכפילה את האוכלוסיה פי שלושה בתוך תקופה של 15 שנים בלבד. משום כך, רבים רואים בקרקעות של קדימה השקעה בטוחה שתניב תוצאות בטווח הארוך.

מה כדאי לבדוק כאשר רוכשים קרקע בקדימה?

כאמור, קרקע להשקעה בקדימה היא עסקה משתלמת. אך כמו כל עסקה משמעותית שתעשו בחיים, חשוב לבחון אותה לעומק ולבחור את זו המתאימה לכם ביותר. מסיבה זו, יש צורך להביא בחשבון כמה דברים לפני שרוכשים קרקע בקדימה.

אילוסטרציהאילוסטרציה
אילוסטרציה
(pixabay)

מי אחראי על ההשקעה?

לפני שקונים את הקרקע, יש צורך לבדוק מי אחראי עליה. האם מדובר בקרקע השייכת לבעלות פרטית או ציבורית? כמובן, מומלץ לקנות קרקע בבעלות פרטית בלבד, שכן קרקע שנמצאת בבעלות ציבורית שייכת לממשלה, והיא רשאית לעשות בה כרצונה לטובת הציבור, גם להפקיע אותה מבעליה. כמו כן, אם אתם קונים קרקע בבעלות פרטית, חשוב לבדוק את הבעלים ולוודא שמדובר בגורמים מורשים ומוסמכים.

מי מלווה את תהליך הרכישה שלכם?

כאשר אתם רוכשים קרקע בקדימה, צוות שלם של אנשים מלווה אתכם – קבלנים, מהנדסים, אדריכלים ושמאים. אך לא די בכך. כדי למצוא את העסקה המתאימה לכם ביותר, מומלץ לפנות לחברת ייעוץ מקצועית העוסקת בתחום של שיווק ומכירת קרקעות. חברה כזו יודעת לזהות קרקע פוטנציאלית שיכולה להביא לכם תשואה טובה בעתיד ולקבוע מה יהיה שווי הנכס בעוד X שנים.

מה מתכננים לבנות על הקרקע?

כדאי מאוד לבדוק את המצב התכנוני של הקרקע. מיותר לציין שמומלץ לרכוש רק קרקע המיועדת להפשרה. לפי תקן שמאות 22, השמאי מחויב להעניק לרוכש הקרקע את כל המידע הרלוונטי עליה, כולל הצגת מחיר עכשווי, ייעודה של הקרקע, שווי עתידי של הקרקע או זמן הפשרתה עד הבנייה.

איך משקיעים בקרקע?

אחת השאלות הגדולות העולות על הפרק כאשר מחפשים קרקע מתאימה היא איך משקיעים נכון בקרקע בקדימה או בכל מקום אחר. ובכן, כשבאים להשקיע בקרקע, חשוב לבחון שלושה פרמטרים. ראשית, יש צורך לבדוק את גודלה של ההשקעה בקרקע בהשוואה מול היכולת הכלכלית שלנו, כלומר היכולת להחזיר רווחים לאורך זמן. פרמטר זה מחושב בהתאם להכנסות שיש לנו ומקורות ההכנסה: משכורת, עסק, השקעות בשוק ההון, ירושות ועוד. דבר שני, כדאי לבדוק את הביקוש לקרקע באזור. בדרך זו נוכל לדעת איזו תשואה נקבל. האם המקום נחשב לאטרקטיבי? שלישית, יש צורך לבדוק את תכניות המתאר של הקרקע כדי להבין מה מותר ומה אסור לבנות, והאם הקרקע שאנחנו מתכוונים לרכוש מתאימה לבנייה עסקית או לבניית בתים פרטיים.

איך מוצאים את חברת הייעוץ המתאימה?

כפי שנאמר מקודם, כאשר מחפשים קרקע למכירה, חשוב לפנות לחברת ייעוץ מקצועית אשר תוכל להבהיר את כל הדברים ולעזור לכם למצוא את העסקה המשתלמת ביותר. אם אתם מעוניינים לעבוד עם חברה מקצועית ולא חובבנית, חשוב לבדוק אם יש לה רישיון לעסוק בתחום. נוסף על כך, אל תהססו לשאול את החברה לגבי שנות הניסיון שיש לה בתחום הנדל"ן, ואף לבקש לדבר עם אחד הלקוחות שלה.
חסכתם לכם הון ואתם מעוניינים להשקיע אותו ברכישת קרקע להשקעה בקדימה? חברת א.ב מוראנו נמצאת כאן כדי לעזור לכם למצוא את ההשקעה המשתלמת ביותר, בהתאם לתקציב שלכם. השאירו פרטים כבר עכשיו, ונציגי החברה יחזרו אליכם כדי לתת לכם את כל המידע הרלוונטי.
א.ב מוראנו - קרקעות למכירה. שלמה המלך 37, קרית אונו 5542133. 03-9499669.
https://abmoreno.co.il.