את שיחת החג הזו, לא ממש ידעו לעכל מספר תושבי כפר סבא. על הקו היה לא אחר מאשר ראש עיריית כפר סבא לשעבר, יהודה בן חמו, שהתפטר מתפקידו לאחר שהואשם בעבירות מרמה והפרת אמונים. בן חמו התקשר אליהם על מנת לאחל להם חג שמח ונשא עימו המלצה ברורה: תצביעו ליוסי סדבון לראשות העירייה. עם ההמלצה הזו הגיעה גם בקשה שיימנעו מהצבעה למועמד רפי סער.
ראש העירייה לשעבר, יהודה בן חמו, מגיע לדיון הבוקר | צילום: חן זמירראש העירייה לשעבר, יהודה בן חמו, מגיע לדיון הבוקר | צילום: חן זמיר
ראש העירייה לשעבר, יהודה בן חמו, מגיע לדיון הבוקר | צילום: חן זמיר
(ראש העירייה לשעבר, יהודה בן חמו, מגיע לדיון הבוקר | צילום: חן זמיר)
תושבת כפר סבא שזכתה לקבל שיחה כזו, סיפרה: "יהודה התקשר אליי בערב ראש השנה לאחל לי חג שמח והתעניין לדעת במי אני בוחרת בבחירות הקרובות. אמרתי לו 'אני לא יודעת', והוא אמר לי להצביע ליוסי סדבון".
תושב כפר סבא אחר העיד: "חבר קרוב סיפר לי כי בערב ראש השנה התקשר אליו יהודה בן חמו, איחל לו חג שמח. לאחר מכן הוא שאל אותו במי הוא בוחר, הבחור אמר שהוא נמנע מלהגיד בגלל מקום העבודה שלו. בן חמו המשיך את השיחה והפציר בו להצביע יוסי סדבון ורק לא רפי סער. לא מדובר בעדות היחידה שאני מכיר. חבר נוסף סיפר לי כי יהודה התקשר אליו, ולאחר שהוא הסביר לבן חמו שהוא מצביע לצביקה צרפתי, אמר בן חמו, 'בסדר, רק לא להצביע רפי סער'".
יש לציין שתמיכתו של בן חמו אינה בהכרח עושה שירות לסדבון, עקב המצב המשפטי בו הוא נמצא. בעבר הופיעה רעייתו של סדבון, נעמי, ברשימותיו של יהודה בן חמו, הן ב-2008 הן ב-2013. עם זאת, בסביבתו של סדבון מתנערים מהקשר הזה ומציינים כי דובר במקום של כבוד, והיא הוצבה בו לנוכח פעילות ההתנדבות הענפה בה היא עוסקת.
ההיסטוריה של בן חמו עם רפי סער, קצת פחות מלבבת. עם כניסתו לתפקיד ב-2003 של בן חמו הוא פיטר את רפי סער, אז מנכ"ל העירייה, מתפקידו.
ממטהו של יוסי סדבון נמסר: "כנראה יש מועמדים מודאגים ואובדי עצות, שממשיכים לנסות בכל דרך לקושש קולות, באמצעות ספינים ירודים המופצים ע"י שליחיהם, מתוך הבנה שאני צפוי לנצח, ולכן סבורים שניסיונות פגיעה בי יקדמו אותם. מדובר בניסיון נוסף להדביק קשר כביכול בין הקמפיין שלי לבין בן חמו, קשר שאינו קיים".
ממטהו של רפי סער נמסר: "רפי סער מתמקד בימים אלו בקמפיין הבחירות שלו ובמטרה שהציב לעצמו - להיבחר לראשות עיריית כפר סבא, להביא לעיר את השינוי המיוחל ולהציב אותה במקום הראוי לה, כעיר מובילה במדינת ישראל".
את תגובתו של ראש העירייה לשעבר, יהודה בן חמו, לא ניתן היה להשיג.