תחושות קשות שררו בהפועל כפר סבא לאחר התבוסה 0:3 למכבי תל אביב, שהגיעה דווקא לאחר הניצחון הענק על מכבי חיפה, שהפיח תקוות רבות. הצהובים החזירו את הכפר סבאים לקרקע מהר מאוד. בעקבות התבוסה התערער שוב מעמדו של המאמן עמיר תורג'מן ושוב הופנו ביקורות לעבר כמה שחקנים בקבוצה.
3 צפייה בגלריה
הפועל כפר סבא מול מכבי תל אביב. הפסד כואב
הפועל כפר סבא מול מכבי תל אביב. הפסד כואב
הפועל כפר סבא מול מכבי תל אביב. הפסד כואב
(צילום: עוז מועלם)

ציפו לקפיצה

"בוודאי שאנחנו מאוכזבים. אני לא יודע אם ציפינו לנצח את מכבי תל אביב, אבל בטח לא לחטוף תבוסה ולהיראות ככה", אמרו במועדון. "צריך להבין שהעונה הושקעו לא מעט משאבים כספיים ושחקנים הגיעו לכאן במטרה שכפר סבא לא תהיה אותה קבוצת תחתית ששורדת, אלא שתעשה את קפיצת המדרגה. אם ניצחנו את מכבי חיפה, שהיא אחת הקבוצות הכי טובות בארץ, זה אומר משהו על הסגל שיש לנו ועל הפוטנציאל של הקבוצה. לכן, למה שנקבל באופן רגוע את התבוסה למכבי תל אביב? אנחנו רוצים להתמודד מול כל יריבה, ונדאג שזה יקרה".
בלם הקבוצה טל מכלוף הסביר: "התחלנו את המשחק בצורה לא רעה. בחצי הראשון היינו במשחק, על אף שמכבי תל אביב באמת ברמה אחרת. ספגנו את השער הראשון אחרי הגול. היו לנו דקות של איבוד ריכוז וכאשר אתה לא מפוקס מול מכבי הם מענישים, והיה קשה לחזור מזה. בחצי השני חטפנו גול מהיר וזה טרף את הקלפים".
אחרי הניצחון על מכבי חיפה הייתה ציפייה שתתנו פייט למכבי תל אביב.
"גם אנחנו היינו בהרגשה כזו אחרי הניצחון היפה על מכבי חיפה. חשבנו שאפשר לעשות גם תוצאה טובה מול מכבי תל אביב, אבל לצערנו זה לא קרה. האמנו שאפשר אפילו לנצח, אבל במשחקים לא תמיד הדברים הולכים כמו שאתה מתכנן. בחיפה הדברים יכלו להתפתח לרעתנו אם זלמנוביץ' לא היה לוקח את הפנדל. אז קרה לטובתנו והפעם לרעתנו".
3 צפייה בגלריה
תורג'מן. "המאמנים צריכים לכבד אחד את השני"
תורג'מן. "המאמנים צריכים לכבד אחד את השני"
המאמן עמיר תורג'מן. מעמדו מתערער
(צילום: ראובן שוורץ)
הבעלים יצחק שום שוב עזב את המשחק במחצית, לאחר שהתאכזב מהופעתה של הקבוצה.
אחד השחקנים אמר: "זה נראה העונה שבכפר סבא חושבים כמו קבוצת צמרת וזה בסדר, אבל יש מציאות ואי אפשר כל שבוע לעשות כאן בלגנים בגלל הפסד. הקבוצה בסך הכל נראית בסדר גמור, עושה את הנצחונות שלה. לא צריך להגזים ולחשוב שבכל משחק נגיע ונדרוס. הלו, לא להתבלבל. אנחנו הפועל כפר סבא. אם ננצח את הגדולות אז אחלה, אבל אם לא, זה ממש לא אסון גדול. צריך להיכנס קצת לפרופורציות ונראה לי שקצת איבדו את זה כאן בכפר סבא".

מחכים לחדרה

ההפסד למכבי ערער שוב את מעמדו של תורג'מן. השינוי מרחף באוויר. במחזור הקרוב מול הפועל חדרה יאמן תורג'מן את הירוקים, אבל הפסד עלול להביא לשינוי. המועמד המוביל להחליפו הוא אלישע לוי, כאשר עלו גם שמות כמו חיים שאבו, ניר ברקוביץ' ואפילו אופיר חיים, שפוטר בעונה שעברה אבל מאוד מוערך במועדון. בכפר סבא ימתינו לאחרי המשחק עם חדרה כדי לקבל החלטות. בסביבת המאמן אמרו: "זה ממש קשה לתפקד בצורה כזו, כשיש אי שקט כזה גדול סביב נושא המאמן. בסך הכל עמיר עושה עבודה טובה. העמיד קבוצה חזקה, שחקנים טובים והם גם מביאים תוצאות, אז איפה הבעיה כאן?"
בגזרת השחקנים יש אכזבה גדולה מלא־מעט מהם. במועדון השקיעו בהבאת זרים שיעשו את ההבדל ובינתיים, למעט קיזיטו שמגלה יכולת נפלאה וסודיק אטנדה שמגלה יציבות זו השנה השנייה, השאר לא מצליחים לספק את הסחורה. במיוחד מייקל אומוה, שהיה דווקא לא רע מול מכבי חיפה, וסוקונה, שבמועדון היו בטוחים שהעונה הוא יבלוט אבל הוא נראה חסר ביטחון ועצבני. גם בגזרת הישראלים יש אכזבה מכמה שחקנים, ובמועדון כבר רמזו שבינואר יתבצעו שינויים בסגל.
3 צפייה בגלריה
יצחק שום. אגדה
יצחק שום. אגדה
יצחק שום. נחוש לשנות מאמן
(צילום: עוז מועלם)
בכפר סבא הושלמו ההכנות לקראת המשחק מול הפועל חדרה, שמחזיקה את כל הליגה על גבה ומגיעה למפגש עם הירוקים במצב רוח מדוכדך. בהנהלת כפר סבא, כאמור, לא יקבלו שום תוצאה מלבד ניצחון מול האחרונה בטבלה. במועדון בטוחים שהם יתקנו את הרושם מהמשחק האחרון מול מכבי תל אביב: "בוודאי שנרצה לתקן מהר מאוד", אומר מכלוף. "יש לנו משחק קשה מאוד. חדרה קבוצה טובה ואנחנו מתכוננים בשיא הרצינות לכל קרב בליגה. נקווה מאוד שנעשה ניצחון שירים אותנו למעלה".
בכפר סבא מקווים שהשוער איתמר ישראלי והחלוץ עומר פדידה יתאוששו מהפציעות וישובו מהר ומודים שבלעדיהם חסרה על המגרש מנהיגות. המשחק מול חדרה, שהיה אמור להתקיים באצטדיון בנתניה, עבר לאצטדיון רמת גן בשל שזרוע בנתניה.