אחרי שבוע סוער במיוחד, כאשר שעון החול של עמיר תורג'מן על הקווים של הפועל כפר סבא, הלך ואזל, נרגעו מעט הרוחות במועדון בעקבות תוצאת התיקו מול הפועל באר שבע, בעיקר נוכח היכולת הטובה ותחושת הפיספוס שאיתה שבו הירוקים ממשחק החוץ הקשה.
תורג'מן. "המאמנים צריכים לכבד אחד את השני" תורג'מן. "המאמנים צריכים לכבד אחד את השני"
תורג'מן. "המצב עדיין מתוח"
(צילום: ראובן שוורץ)
עם זאת בסביבתו של הבעלים יצחק שום מבהירים שהוא עדיין מאוכזב מהדרך שבה הקבוצה משחקת. "היתה לנו הזדמנות ענקית לנצח את באר שבע, וחזרנו רק עם נקודה. זה ממש חבל", אמר גורם במועדון השבוע. "הפעם תורג'מן לא אשם, מי שאחראים על כך שלא ניצחנו הם השחקנים עם ההחטאות הגדולות. בעיטה אחת היתה חייבת להיכנס, זה היה נותן המון שקט. המצב עדיין מתוח, אבל נקווה שהקבוצה תמשיך להתקדם".
בכפר סבא מרוצים מכך שהקבוצה יוצאת לפגרת הנבחרת בתחושה טובה, ושם מקווים שהקבוצה תתחבר בזמן הזה ותגיע למפגש מול סכנין כשהיא דרוכה ובכושר שיאפשר לה לרשום ניצחון שלישי העונה. אגב, מבחינת מנהלי כפר סבא מדובר במשחק שהוא מאסט win, והפסד לסכנין יביא באופן ודאי לסיום תפקידו של תורג'מן. לאחר סכנין מצפים לכפר סבא שני משחקים 'קלילים' בתוך ארבעה ימים - מכבי חיפה ומכבי תל אביב, כך שהצורך לנצח את סכנין הופך להכרחי.
"בכפר סבא קצת מתבלבלים", אומרים בסביבתו של המאמן. "הקבוצה בסך הכל עומדת יפה על המגרש, תוקפת ומשחקת כדורגל חיובי. עמיר צריך את השקט התעשייתי. זה לא מצב בריא שהמאמן, שרק ייצא לדרך עם הקבוצה העונה, מעמדו כבר מתערער. שייתנו לו שקט והוא יביא את התוצאות. בשנה שעברה הוא הצליח עם קבוצה פחות מוכשרת, אז קצת זמן וסבלנות והדברים יסתדרו".
רז כהן, שפתח לראשונה העונה בהרכב, מספר על התחושות אחרי באר שבע: "בטח שיצאנו מאוכזבים מהמשחק, כי היינו עם כמה מצבים בטוחים לגול. מצד שני שמרנו בפעם הראשונה על שער נקי, וזה נותן ביטחון לכל המשחק ההגנתי שלנו, זה הבסיס להצלחה כי את השערים אנחנו ניתן".
לגבי הלחץ סביב עמדת המאמן מוסיף כהן: "אלה לא דברים שבאמת מגיעים לשחקנים. יש הרבה שמועות, אבל השחקנים יחד עם המאמן רוצים לעשות את הכי טוב. עמיר לא היה נראה לחוץ, ועבד איתנו כרגיל. לא רצינו שניכנס לכדור שלג, ואני שמח שעשינו משחק טוב. הגענו למשחק מוכנים מקצועית ומנטאלית, ואני חושב שראו את זה".
כהן הוסיף: "הגעתי לכפר סבא בפיגור קל מבחינת הפיזיות והכושר שלי, ולקח לי קצת זמן להיכנס לעניינים. הצטרפתי אחרי חודשיים שהקבוצה כבר התאמנה. עבדתי קשה ואני שמח שהצלחתי להדביק את הפער. אני שמח שמבחינה אישית הדברים מתחילים להסתדר לי, ואני מקווה שיחד - הקבוצה ואני - נעלה ונצליח".
על השאלה האם רף הציפיות מהקבוצה לא גבוה מדי אמר כהן: "יש קבוצה טובה העונה ויש ציפיות, זה בסדר גמור. יש חומר שחקנים טוב בכפר סבא, וכולם רוצים להצליח. אם לא נציב מטרות גבוהות, איזה מן ספורטאים אנחנו? נמשיך להתקדם וממשחק למשחק אני בטוח שניראה טוב ונעשה עונה טובה בסופו של דבר".