כל השבוע ניסו בכפר סבא להשתחרר מהתחושות הקשות אחרי ההפסד למכבי נתניה, וההידרדרות לראשונה העונה מתחת לקו האדום, לאחר הניצחון של נס ציונה. בכפר סבא מבינים שפתיחת העונה הייתה רק הבלחה, וכל הבעיות והתקלות נחשפות וזועקות לשמיים.
במועדון מבינים, שבניית הסגל בקיץ הייתה רעה מאוד, לאחר שסמכו על שחקנים בלי ניסיון בליגת העל ולא דאגו להביא שחקני ליגת על מוכחים. גם בהמשך הדרך, כאשר נחתו שחקנים כמו לירוי צעירי ואדריאן רוצ'ט, היה ברור שהחיזוק הזה לא הולך להשפיע יותר מדי.
צהובים חוגגים על הראש של כפר סבא. "חייבים ניצחון שייתן אוויר" | צילום: אורן אהרוניצהובים חוגגים על הראש של כפר סבא. "חייבים ניצחון שייתן אוויר" | צילום: אורן אהרוני
צהובים חוגגים על הראש של כפר סבא. "חייבים ניצחון שייתן אוויר" | צילום: אורן אהרוני
(צהובים חוגגים על הראש של כפר סבא. "חייבים ניצחון שייתן אוויר" | צילום: אורן אהרוני)
המצוקה מגיעה מכל מערכי הקבוצה. הגנה חלשה מאוד, כאשר איתמר ישראלי הוא נקודת האור היחידה. החלק ההתקפי אנמי לחלוטין ואינו מייצר מצבים, שלא לדבר על שערים.
עם כל השמחה על שער הבכורה של יהב אפריאט בליגת העל במשחק מול נתניה, המאזן של הירוקים עומד על 12 שערים בלבד כאשר 17 מחזורים כבר מאחורינו. כפר סבא היא קבוצת ההתקפה הגרועה בליגה, עם הפועל תל אביב והפועל רעננה, ואם ברצונם של הירוקים לא לשוב ללאומית כבר בסיום העונה, משהו חייב להתחיל לזוז שם. במיוחד הרשת של הקבוצה היריבה.
"זה פשוט לא ייאמן מה שקורה לנו", אומר השבוע אחד השחקנים. "מול נתניה היינו חייבים לצאת עם נקודה לפחות, ואנחנו פעם אחר פעם עושים טעויות ומאבדים נקודות יקרות. זה מתסכל מאוד. אמנם, כולם מנסים לשמור על אווירה חיובית ולהאמין שנצא מהמצב הזה, אבל משבוע לשבוע זה רק מחמיר יותר, ומדאיג מאוד. אנחנו חייבים לעשות משחק שיוציא אותנו לדרך חדשה, ניצחון שייתן קצת אוויר וישנה את המומנטום. יש עוד כמה קבוצות ברמה שלנו, ומהן אנחנו נהיה חייבים לקחת נקודות".
הכיסא מתנדנד מעמדו של אופיר חיים מתחיל להתערער, אף שבמועדון לא נוטים לבצע שינוי על הקווים, ומאמינים שהוא מסוגל להוציא את הקבוצה מהבוץ שאליו נקלעה. מצד שני, לכולם ברור שאם התוצאות לא ישתפרו באופן מיידי, הפרידה תהיה כנראה בלתי נמנעת. בכפר סבא זוכרים היטב שגם החלפת חמישה מאמנים לפני שנתיים, לא רק שלא עזרה, אלא כמעט שלחה את הקבוצה לליגה א' ומשתדלים להמשיך לתת קרדיט לחיים, אך יודעים שהפסד במשחק הקריטי מול נס ציונה ביום ראשון יסלול ככל הנראה את דרכו של חיים החוצה (אלא אם קרה משהו דרמטי לאחר סגירת הגיליון בשלישי בערב).
במועדון סימנו את קרב התחתית מול עמיר תורג'מן ושות' כמשחק מאסט מבחינתם. "אין מצב שאנחנו מפסידים את המשחק הזה", אומר אחד השחקנים. "אנחנו חייבים להסתער על המשחק הזה בשיא הכוח מהרגע הראשון, ולקחת את כל הנקודות. נס ציונה פתחה רע את העונה, אבל השתפרה מאוד, ואנחנו עשינו סוג של תהליך הפוך.
אופיר חיים. צילום: ראובן שוורץאופיר חיים. צילום: ראובן שוורץ
אופיר חיים. צילום: ראובן שוורץ
(אופיר חיים. צילום: ראובן שוורץ)
"הגיע הזמן לשנות את המומנטום השלילי, לעשות ניצחון שיעלה לנו את הביטחון ואת מצב הרוח, ומשם נוכל להמשיך הלאה. אנחנו בכלל לא רוצים לחשוב מה יקרה אם נפסיד במשחק הזה. מעבר לזה שנשקע עוד יותר מתחת לקו האדום, גם נס ציונה יתחילו לברוח לנו. זה יהיה מצב גרוע ביותר".
בינתיים, במועדון נערכים לשינויים בסגל. שגיא דרור, שהצטרף מחדרה בשבוע שעבר, היה הרכש הראשון, ואליו אמור היה להצטרף השבוע החלוץ האוגנדי, לוואגה קיזיטו (היה אמור לנחות ולהצטרף לאימוני הקבוצה לאחר סגירת הגיליון), שייתכן שיבוא על חשבונו של בנג'מין קוקו המאכזב, אף שבכפר סבא רוצים לתת לחלוץ הניגרי הזדמנות נוספת. גם בן מיזן עשוי לקבל צ'אנס נוסף, לאחר שבמועדון כבר חשבו לוותר על שירותיו.
באותו הנושא, במועדון ביקשו השבוע להבהיר, כי כל הדיבורים על עזיבה אפשרית של הקפטן עומר פדידה אינם רלוונטיים. "השחקן לא היה מעולם על המדף, וגם לא יהיה", אמרו בכפר סבא. "כולם יודעים מה ערכו של עומר פדידה להפועל כפר סבא. הכל שטויות והבלים. פדידה היה ויישאר שחקן שלנו, ומעולם לא הייתה שום תהייה בנושא הזה".