תארו לעצמכם שבית המשפט מחזיר את הקבוצה לסתיו שחם, והוא שוב מציע אותה לעמותה. יש לנו כאוהדים היכולת להתמודד היום עם דבר כזה?
מה שבטוח, שכרגע חסרים לאוהדים מנהיגות וחזון. אנחנו מבזבזים זמן על שאלות סרק, שנוגעות לאיכות הקבוצה על כר הדשא. ברור שזה דיון מרתק, אבל בינתיים היכולת שלנו להשפיע על הקבוצה רק הולכת ודועכת. עמותת האוהדים חייבת להתעסק בדברים החשובים, להתחיל לשאול שאלות, לייצר פעילויות של האוהדים בלי קשר לזהות הבעלים ולתוצאות. לעסוק בבניית הקהילה. הרי איך אפשר לדבר בנשימה אחת על בעלות אוהדים, ומצד שני להיות עמותת האוהדים היחידה שלא פירגנה לעמותה השכנה מפתח תקוה, שהצליחה לקבל את הבעלות על המועדון?
לפני הקבוצה, בונים קהילה. גולוב ואוהדי כפר סבא | צילומים: עוז מועלם, אריאל ימינילפני הקבוצה, בונים קהילה. גולוב ואוהדי כפר סבא | צילומים: עוז מועלם, אריאל ימיני
לפני הקבוצה, בונים קהילה. גולוב ואוהדי כפר סבא | צילומים: עוז מועלם, אריאל ימיני
(לפני הקבוצה, בונים קהילה. גולוב ואוהדי כפר סבא | צילומים: עוז מועלם, אריאל ימיני)
עובר אורח שהיה נקלע לשיחה בין אוהדי הקבוצה, היה תוהה מדוע אנחנו מתוסכלים כל כך. הקבוצה נמצאת שלוש נקודות מהמקום הראשון, והבקיעה 36 שערים. על פני השטח הכל דבש. אבל האמת שהתסכול גדול. האוהדים כועסים על הרבה דברים, כמו הרמה המקצועית והמאמן. חלקם לא רוצים את שום מכל מיני סיבות, ואחרים בכלל מדברים על בעלות אוהדים כפתרון לשממה ביציעי "לויטה". רק תבחרו.
לא לחכות
העניין הוא, שמתישהו ב-20 השנים האחרונות התחלנו להגדיר את עצמנו על פי זהות הבעלים, ולא כקהילת אוהדים עצמאית. הרי בואו נודה על האמת. 95 אחוז מאוהדי הכדורגל בעולם לא מרוצים ממאמן הקבוצה שלהם, ומצורת המשחק. אנחנו משום מה נתנו את הכוח לבעלים זה או אחר, להגדיר מי אנחנו.
לכאורה, הגורם שאמור לקחת את המשימה הזאת על כתפיו הוא עמותת האוהדים. אבל אוהדי הקבוצה הם זן הולך ונכחד. נכון, היו בעשור האחרון כמה וכמה נסיונות של עמותת האוהדים לבנות את הקהילה מחדש. היו רגעים שזה הצליח, וראינו אוהדים חוזרים למגרשים עם הילדים שלהם. הזלנו דמעה כשהמועדון חזר לחיים.
זה כבר לא דמיון, זאת מציאות. מתחת לדגל מסתתרים בעלי הפועל פ"ת. צילום: אורן אהרוניזה כבר לא דמיון, זאת מציאות. מתחת לדגל מסתתרים בעלי הפועל פ"ת. צילום: אורן אהרוני
זה כבר לא דמיון, זאת מציאות. מתחת לדגל מסתתרים בעלי הפועל פ"ת. צילום: אורן אהרוני
(זה כבר לא דמיון, זאת מציאות. מתחת לדגל מסתתרים בעלי הפועל פ"ת. צילום: אורן אהרוני)
למרות זאת, מעט מדי אוהדים חדשים הכניסו לנשמה את הקבוצה הירוקה מהשרון. מייסדי העמותה ודמויות מובילות בקהילת האוהדים נשחקו ויצאו ממעגל הפעילות. אבל עדיין, למרות הכל, נותרו אוהדים שיש להם פינה חמה בלב למועדון. זה הזמן לכוחות חדשים להיכנס לזירת העשייה.
חברים, לא יהיה "זמן נכון". אין לנו למי לחכות. זה זמנם של כוחות חדשים להיכנס ולהנהיג. אנחנו האנשים שחיכינו להם.