טביב במסיבת העיתונאים. צילום: ראובן שוורץטביב במסיבת העיתונאים. צילום: ראובן שוורץ
טביב במסיבת העיתונאים. צילום: ראובן שוורץ
(טביב במסיבת העיתונאים. צילום: ראובן שוורץ)
הנפגע התורן מאלי טביב: חנן קהלו היה יד ימינו של הבעלים של בית"ר כמעט שני עשורים. 13 שנה בהפועל כפר סבא הוא היה עובד מסביב לשעון תחת פיקודו של בעל הבית.
לפני חמש שנים, כשטביב הגיע לבית"ר, הוא הביא איתו את קהלו, מנהל קבוצה בהתחלה, האיש לכל משימה בכל שעה ביום כולל ולרוב, עניינים פרטיים של בעל הבית. בבית וגן מעידים שנאמנות כמו זו של קהלו לא מוצאים בכל יום. מבחינת כל הנפשות הפועלות, על אף שנתקל בחשדנות מסוימת שהוא הרי האיש של טביב, מעידים גם שקהלו בסך הכל הכללי עשה עבודה טובה.
לפני חודשיים החליטו בבית"ר על קיצוצים. קהלו קיבל הודעה על הפסקת עבודה. כולם אומרים שזו הייתה החלטה של טביב. כבעל הבית, זו זכותו על אף העובדה שזה הפתיע רבים נוכח מערכת היחסים של קהלו עם טביב. קהלו קיבל את הגזירה בהכנעה. אבל הייתה לו רק בקשה אחת לטביב. אחרי 18 שנה בתחום הכדורגל, הוא ביקש ממנו, פרט לחודשיים שמגיעים לו על פי חוק, עוד חודש אחד של הסתגלות, כי לחפש פרנסה חדשה אחרי כל כך הרבה שנים, זו לא משימה פשוטה.
טביב שכח מהר מאד, את הטלפונים, השליחויות והריצות של קהלו ששימש עבור טביב כקו חירום. "אתה תקבל בדיוק את מה שכתוב בספר" הוא אמר לקהלו שלא ידע איפה לקבור את עצמו מהאכזבה העצומה שחש באותו רגע. בשניה אחת שבה נמחקו שנים ארוכות של חברות, נאמנות ואפילו קשרים משפחתיים שטווה סביב הכוורת של טביב כאיש שלומו. קהלו סירב להגיב לדברים האלה אבל אישר לנו את הפרטים.
הוא לא היחיד שאפשר לשייך לרשימת נפגעי טביב. יגאל הלל שגדל עם טביב באותה שכונה בכפר סבא, ושימש כאן כיועץ מנטלי קיבל גם הוא הודעת פיטורין חד צדדית. הלל, שמצוי כרגע במאבק של דיני נפשות שלא נפרט אודותיו משום צנעת הפרט, מסתובב היום בשכונה בכפר סבא, זו שהוא וטביב שיחקו בה סטנגה כילדים ומכל פינה שומע את המשפט 'איך הוא עשה לך את זה?', התגובה שלו היא, "הכל טוב ואם יהיה יותר טוב, אשתגע", כשאנחנו מציפים בפניו את חוסר הלויאליות של טביב, הוא צוחק. "העיקר שנהיה בריאים" הוא אומר.
לשאלה אם חברות שורשית של שני עשורים במקרה של קהלו וחמישה עשורים במקרה של הלל, אפשר להעלים ברגע בשביל 15 אלף שקל עלות מעסיק במקרה הטוב לכל אחד מהם, כנראה שאין תשובה טובה. על זה אמר גורם בבית וגן משפט אחד: "בגלל הדברים האלה, אלי טביב הגיע לאן שהגיע בחיים מבחינה כלכלית ושאר העולם לא. אם זה שווה את הפגיעה הזו באנשים או לא, אלה כבר שאלות ברומו של עולם".
את תגובת טביב לא ניתן היה להשיג.