את האמת, אם היו שואלים אוהד כפר סבאי ממוצע בתחילת העונה איפה הוא חושב שהקבוצה שלו תמוקם בסוף העונה, כנראה שהוא היה מצביע על המקום ה-10, המקום שבו הקבוצה נמצאת כיום. אך לאחר פתיחת עונה מדהימה שלא נראתה כמוה כבר הרבה מאוד זמן, השאיפות של האוהדים ושל המועדון התהפכו וכפר סבא כבר החלה ללטוש עיניים לעבר ליגת העל. מנגד מועדון הכדורגל הירוק שוב הראה לנו כמה הוא הפכפך, ובמקום להתחרות על הכרטיס השני לליגת העל, הקבוצה מתחרה כנגד הכרטיס לליגה א'.
כפר סבא בתחילת העונה. מישהו זוכר את התמונות האלו? | צילום: עוז מועלםכפר סבא בתחילת העונה. מישהו זוכר את התמונות האלו? | צילום: עוז מועלם
כפר סבא בתחילת העונה. מישהו זוכר את התמונות האלו? | צילום: עוז מועלם
(כפר סבא בתחילת העונה. מישהו זוכר את התמונות האלו? | צילום: עוז מועלם)
אך נשאלת השאלה האם בכלל כדורגל נטו, היה חלק מהפיכתה של כפר סבא מקבוצת צמרת איכותית לקבוצת תחתית שבמשך 8 מחזורים כבשה הקבוצה רק 2 שערי זכות!? אותה קבוצה שהייתה כובשת את אותה כמות במחצית אחת במשחקי פתיחת העונה. אז נכון, רועי זיקרי, שעדיין מחזיק בתואר מלך השערים הנוכחי של הליגה הלאומית (בצוותא עם גיא דיין שהצליח להדביק את הפער), כבר לא בקבוצה, בעיקר בגלל דברים שקשורים לאגו של הבעלים שום.
תוסיפו לזה את העובדה שמסאי דגו ראה את הדרך החוצה ביחד עם שני שחקנים שהיו חלק משמעותי מעמוד התווך של הקבוצה, בגלל שחקן שללא קשריו המשפחתיים כנראה לא היה מגיע לליגה הלאומית (למרות שאם איך שהקבוצה נראית בזמן האחרון הוא מהשחקנים הבולטים בקבוצה). במקומם הגיעו שחקנים שלא הצליחו למלא אפילו במעט את הנעליים של השחקנים ששוחררו מהקבוצה ונשאלת השאלה מדוע היה חשוב לשום לפרק את הקבוצה שעבדה כל כך נפלא.
סגל חלש והוא לא קוסם. שאבו | צילום: עוז מועלםסגל חלש והוא לא קוסם. שאבו | צילום: עוז מועלם
סגל חלש והוא לא קוסם. שאבו | צילום: עוז מועלם
(סגל חלש והוא לא קוסם. שאבו | צילום: עוז מועלם)
לא רק שמשחקי אגו, קשרי משפחה וחוסר מקצועיות לחלוטין הובילו את הקבוצה לתחתית הליגה הלאומית. הוסיפו במועדון חטא על פשע כשגם לא השכילו להבין את טעויותיהם ולתקנם עוד בזמן שהיה משאיר את הירוקים בפלייאוף העליון. במקומו של דגו הובא מאמן חסר כל ניסיון באימון קבוצה בוגרת כמו ז'וטאוטאס שברח בסערה מהקבוצה. וגם לאחר שהבינו שאי אפשר סתם להביא מאמן לקבוצה ולקוות לטוב, הוחתם חיים שאבו, שעד עתה לא נחל הצלחה יתרה בקריירה. מלבד זאת, לא בוצע איזשהו שינוי מהפכני בקבוצה. הקבוצה עדיין משחקת באותה טקטיקה, אותם השחקנים משחקים בסגל מאז חלון ההעברות בינואר ומשום מה במועדון מצפים משאבו שיוציא מים מהסלע, בדיוק כמו שדגו עשה.
אז לא, שאבו זה לא דגו. ולא שדגו הוא מוריניו, אבל שאבו צריך להבין שבזמן הנוכחי כנראה עדיף לכפר סבא לחיות מכוער מאשר למות מכוער.הירוקים של היום לא מסוגלים כמעט להבקיע שער כשהם מחזיקים כדור. אך שאבו עדיין מתעקש להניע כדור באופן מסודר ואחראי.
ההגנה של כפר סבא סובלת מפציעות וחיסורים ובמקום להבין שזוהי נקודת התורפה של הקבוצה ולחזקה על חשבון מקום אחר במגרש, שאבו מתעקש להמשיך עם רביעיית הגנה שרוב רובם של השחקנים ברביעייה זו (3 מתוך 4) כלל אינם משחקים בעמדתם הטבעית והוסטו. ההתקפה הכפר סבאית אנמית לחלוטין ואין כל משמעות אם משחקים עם שלישית שחקני התקפה או עם אף שחקן התקפי.
דרווידאס שרנאס (מימין) ודושאן מאטוביץ' (משמאל). המהפך הושלם | צילום: ראובן שוורץדרווידאס שרנאס (מימין) ודושאן מאטוביץ' (משמאל). המהפך הושלם | צילום: ראובן שוורץ
דרווידאס שרנאס (מימין) ודושאן מאטוביץ' (משמאל). המהפך הושלם | צילום: ראובן שוורץ
(דרווידאס שרנאס (מימין) ודושאן מאטוביץ' (משמאל). המהפך הושלם | צילום: ראובן שוורץ)
לכפר סבא נשארו חמישה מחזורים עד סוף העונה. כרגע הפער מהמקום ה-14 המוביל למשחקי מבחן עומד על 3 נקודות בלבד. רק תזכורת קטנה, במחזור התשיעי לקבוצה היה פער של 8 נקודות מהפועל תל אביב שבשבוע שעבר הבטיחה את עלייתה לליגת העל. בנוסף, כפר סבא מתהדרת בנתון הנהדר כשמהמחזור ה-13 ועד המחזור הנוכחי (32) היא רשמה 3 ניצחונות בלבד. במחזור הבא תארח הקבוצה את הפועל פתח תקווה (ג', 24.4, 19:30) כשהיא יכולה למצוא את עצמה בסוף המשחק במקום ה-14. אמנם קשה להאמין שהקבוצה תרד אוטומטית לליגה א' עקב חולשתן היחסית של נשר והרצליה (שכרגע מתאוששת אך עדיין נמצאת במצוקת נקודות). אך לא הייתי סומך על שחקני הקבוצה הנוכחיים להשלים את מלאכת ההישרדות בליגה במשחק מבחן כנגד אחת מקבוצות ליגה א', שלא יתקשו יותר מדי נגד החבורה בירוק.