במשך שנים קבוצת כדורעף הגברים של הפועל כפר סבא מגרדת את האליפות מלמטה. האימפריה הירוקה שהצליחה כבר להציב מספר אלופות מקבוצת הנשים, לא הצליחה לתקוע יתד דומה בגרסה הגברית.
בצ'קלה עולה להנחתה. הסדרה מול מכבי אמורה להיות סופר מעניינת | צילום: יוסי לזרוף, הפועל כפר סבאבצ'קלה עולה להנחתה. הסדרה מול מכבי אמורה להיות סופר מעניינת | צילום: יוסי לזרוף, הפועל כפר סבא
בצ'קלה עולה להנחתה. הסדרה מול מכבי אמורה להיות סופר מעניינת | צילום: יוסי לזרוף, הפועל כפר סבא
(בצ'קלה עולה להנחתה. הסדרה מול מכבי אמורה להיות סופר מעניינת | צילום: יוסי לזרוף, הפועל כפר סבא)
העשור האחרון בגזרת כדורעף הגברים נשלט על ידי מטה אשר וגם כשזו פישלה מול הוד השרון בשנה שעברה בחצי הגמר, היו אלה הצהובים ממכבי תל אביב, שהרימו את השאריות מהרצפה. לא לפני שניצחו, את לא אחרת, מאשר את הפועל כפר סבא בחצי הגמר.
הגיע זמן הנקמה בצהובים?
"יש סיכוי, יש סיכוי", מדגיש חנוך גלעדי, מנהל קבוצת הגברים לפני המשחק הערב. "אני מציע לכל המדוכאים של הכדורגל לעבור לכדורעף", הוא חותם תוך עקיצה מדופלמת ולא דיפלומטית לעבר המקבילה הכדורגלנית שעוברת עונת מאניה דיפרסיה, עם דגש על הצד של הדיכאון.
וגלעדי יודע על מה הוא מדבר. הקבוצה של המאמן גל גלילי מובילה השנה במאזן המשחקים 2:3 נגד האלופה מתל אביב, ואף מחזיקה ביתרון הביתיות בסדרה (הטובה מ-5) שכאמור תחל היום. חוץ מהקפטן סבסטיאן דבש שכבר אפשר להדביק לו את הכינוי "האגדי" בשקט, הקבוצה מחזיקה בשחקנים ברזילאים מצויינים כג'וארס גומז ולה גראן מצ'אד ובאחד הישראלים הטובים בליגה, סלבה בצ'קלה.
הסדרה בין שתיים מהקבוצות הטובות בארץ צפויה להיות מהנה גם לכאלה שאינם מכירים את הענף. לעצלנים יהיה גם שידור בערוץ הספורט.
לא חלק אצל הנשים
בגזרה של קבוצת הנשים של המאמן חן הימלפרב, חריקות בלתי צפויות. מחר (ד', 19:00, אולם בר לב) תפגוש האלופה הירוקה את עירוני קריית אתא במסגרת המשחק השלישי של חצי הגמר (הטובה מ-5).
הכפר סבאיות שנחשבות ביחד עם מכבי חיפה לשליטות הבלעדיות של כדורעף הנשים בארץ נכנעו באופן מפתיע לאתאיות בחמש מערכות 2:3 (25:16, 28:26, 19:25, 23:25, 11:15) ביום שישי האחרון, לאחר שכבר ניצחו בשתי המערכות הראשונות.
באופן כללי התחושה היא שהקבוצה הגיעה לשיא מאוד מוקדם העונה, והאתגר הגדול של הימלפרב יהיה לקחת את האלופות ולהחזיר אותן לעניינים. בשנה שעברה זה עבד לו, נקווה שגם השנה.