האדומים חוגגים על הירוקים. "אנחנו מתביישים בפני האוהדים" | צילום: יאיר שגיא האדומים חוגגים על הירוקים. "אנחנו מתביישים בפני האוהדים" | צילום: יאיר שגיא
האדומים חוגגים על הירוקים. "אנחנו מתביישים בפני האוהדים" | צילום: יאיר שגיא
( האדומים חוגגים על הירוקים. "אנחנו מתביישים בפני האוהדים" | צילום: יאיר שגיא)
בסיבוב הראשון הגיעה הפועל תל אביב, על שלל בעיותיה ועם מאמן חדש על הקווים, למשחק בלויטה. כפר סבא הובילה את הטבלה בשמונה נקודות והיתה בדרך לעונה בלתי נשכחת.
מאז עברו הרבה מים בירקון. דגו הלך, ז'אוטאוטס הגיע, וכפר סבא התפרקה. החותמת הסופית על התפוררותם של הירוקים הגיעה ביום שני בערב, לאחר שספגה הקבוצה רביעייה משפילה במיוחד מאותה הפועל תל אביב, וכרגע היא במקום השלישי במרחק של 11 נקודות מהאדומים.
בדיחה עצובה
במועדון ניסו השבוע למזער נזקים אחרי הפיאסקו במושבה, שכלל גם מופע אימים טלוויזיוני של המאמן הליטאי ריימונדס ז'אוטאוטס. "זאת היתה מכה כואבת מאוד, הושפלנו. אין מילה אחרת לתאר את מה שקרה לנו במושבה", אמרו בכפר סבא. "נראינו כמו בדיחה עצובה. ככה לא נראית קבוצה שרוצה לעלות ליגה. ככה לא נראית קבוצת כדורגל שמכבדת את עצמה".
דושאן מאטוביץ' אמר השבוע: "זאת היתה קטסטרופה. אני לא יודע איפה להתחיל ואיך לסיים, הכל יישמע כמו תירוצים. זה היה בלי ספק המשחק הכי גרוע שלנו העונה. כל הקריירה לא הייתי שותף למשחק כל כך רע של הקבוצה שלי. הפסדתי בחיים שלי גם 5:0 ו-6:0, אבל מעולם הקבוצה שלי לא נראתה כל כך חסרת אונים. זה היה מביך ומשפיל".
מאטוביץ' הוסיף: "נכנסנו לשוק מתחילת המשחק ולא הצלחנו לצאת ממנו. המשחק היה יכול להיגמר בתוצאה אסטרונומית. דווקא עשינו את כל ההכנות הראויות למשחק הזה, אבל שום דבר לא בא לידי ביטוי על הדשא. השחקנים מתביישים בפני האוהדים על היכולת הזאת ומבטיחים להם שניראה הרבה יותר טוב במשחקים הבאים".
על העובדה שכבר חודשיים הקבוצה נראית רע מאוד אומר מאטוביץ': "אני יודע שתקופה ארוכה הכדורגל לא טוב, אבל זה לא שאנחנו לא רוצים, פשוט דברים לא מתחברים, ואנחנו חייבים למצוא פתרונות. לפעמים בכדורגל, כמו בחיים, טוב לחטוף סטירה שתעיר אותנו. הצטרפו שחקנים חדשים, ולא קל באמצע העונה להיכנס לעניינים. זה לוקח זמן, אבל אני בטוח שהם יתחברו אלינו וניראה טוב יותר".
עדיין מאמינים
בקבוצה הבינו כבר מזמן שחילופי המאמנים והשינויים הרבים שעברו על המועדון לא רק שלא היטיבו עם כפר סבא, אלא עשו את הפעולה ההפוכה. אווירת נכאים שררה במועדון, וגם הבעלים יצחק שום זעם על השחקנים וקיים שיחה עם אוהדים שהמתינו לו בסיום המשחק במושבה.
"מה שהיה שם זאת היסטוריה", אומר מאטוביץ'. "אנחנו עובדים קשה מאוד כדי לעשות את הדברים כמו שצריך. הכי חשוב שנהיה יחד ונעבור את התקופה הקשה הזאת. אנחנו עדיין מאמינים שאפשר לעלות, וזאת עדיין מטרת העל שלנו. לכל קבוצה יש עליות וירידות, ועכשיו אנחנו בתקופה פחות טובה, אבל נדע לחזור. ניצחון אחד יחזיר לנו את הביטחון".
בקבוצה קיימת אכזבה משחקני הרכש שהגיעו בינואר ולא מספקים את הסחורה. במיוחד אמורים הדברים לגבי החלוץ הליטאי דרווידס שארנס, שמלבד שער יחיד נגד נשר מציג יכולת חלשה מאוד. "שום הביא שחקנים בחלון ההעברות שלא רק שלא חיזקו את הקבוצה, הם פשוט החלישו אותה", אומר גורם מקורב למועדון. "אמרו שמגיע מלך השערים מליטא ושצריך לתת לו זמן. הוא כבר חודשיים כאן ולא פוגע בכדור".
איבד אמון
במועדון לא אהבו את המתקפה החריפה של המאמן ז'אוטאוטס על השחקנים בסיום המשחק וביקשו ממנו שלא להתראיין במהלך השבוע הקרוב ולחזק את ידיהם של השחקנים שנפגעו ממנו.
"בחיים לא שמעתי מאמן שמדבר ככה על השחקנים שלו", אמר אחד השחקנים. "זה היה לא פחות מביש מהיכולת שלנו על כר הדשא. הוא היה יכול לנשוך שפתיים וליפול עלינו באסיפה, אבל ככה מול המצלמות? לא מספיק שיש כאן לא מעט אנשים שעדיין מתגעגעים למסאי, ז'וטא לא עושה כלום כדי להתקרב אלינו. הוא אשם במצב בדיוק כמונו".
מאטוביץ': "ז'וטא אמר את מה שאמר כי הוא היה נרגש ונסער, ואפשר להבין את זה, אבל הוא מכבד אותנו ומאמין בנו מאוד. כבר באימון הראשון אחרי המשחק הוא דיבר איתנו על זה ואמר שהוא חושב שיש כאן שחקנים טובים ושאפשר עוד לעשות דברים יפים העונה. הוא אמר לנו שהדברים נאמרו כדי להעיר אותנו, ושהוא מקווה שהמסר עבר ומעכשיו נרים את הראש ונגיע מרוכזים וחדים יותר. אני יכול להבין אותו. אם אני הייתי מאמן והייתי עובר משחק כזה, יכול להיות שהייתי אומר את אותם דברים".
גזרה נוספת שנפתחה השבוע היא בין המועדון לחלק מהאוהדים. רבים מהם לא אהבו את המגמה המיליטנטית לפני המשחק נגד הפועל תל אביב, בשל מערכת היחסים הרעה ששוררת בין המועדונים.
אחד האוהדים הוותיקים אמר: "כל השבוע התרכזו אצלנו בהפועל תל אביב ולא בקבוצה שלנו. העלו פוסטים הזויים, האשימו את התקשורת, את סתיו, את רובי ואת מי לא במקום להסתכל במראה ולראות את כל הטעויות שאנחנו עשינו".
מאטוביץ': "אני רוצה לומר לאוהדים הנפלאים שלנו שאנחנו השחקנים נעשה הכל כדי לשמח אותם, ובאמת שאנחנו מתנצלים על המשחק נגד הפועל תל אביב. אנחנו יודעים כמה הם רצו לנצח. אני רק יכול לייחל שהם ימשיכו להגיע ולעודד אותנו, במיוחד ברגעים הלא פשוטים שאנחנו עוברים עכשיו".