בשביל רובנו עצם המחשבה על ריצת מרתון בלי הכנה משולה לתבוסה בטוחה. לך תתמודד עם 42 קילומטר כשלא הכנת את עצמך מראש כראוי, ולא תעזור גם העובדה שהמסלול עובר בשישי בבוקר בין הירקון לאבן גבירול - הכאב יורגש היטב. אבל זה עבור רובנו.
בגיל 37 החליט רן אלתרמן לבחון מה בדיוק קורה כשהוא קופץ למרתון בלי הכנה מדוקדקת ומוקדמת. זה נגמר במקום הראשון הישראלי (הרביעי הכללי), תוצאה של שעתיים, 37 דקות ו-19 שניות וקריצה. ככה זה כשאתה אלוף.
אלתרמן ברחובות תל אביב | צילום: טלי שיאצו - ספורטלי, באדיבות האלתרמנסאלתרמן ברחובות תל אביב | צילום: טלי שיאצו - ספורטלי, באדיבות האלתרמנס
אלתרמן ברחובות תל אביב | צילום: טלי שיאצו - ספורטלי, באדיבות האלתרמנס
(אלתרמן ברחובות תל אביב | צילום: טלי שיאצו - ספורטלי, באדיבות האלתרמנס)
אלתרמן שמוכר באיזורנו בזכות קבוצת "האלתרמנ'ס" הקבוצה המובילה ללימוד ילדים את מקצוע הטריאתלון, והיה אלוף הארץ בטריאתלון מספר פעמים, קינח בפוסט בפייסבוק שדי מסכם את העניין ואת חלקו נביא להלן:
"הבטחתי לעצמי וקיימתי - רצתי ביום שישי את מרתון תל אביב בשביל האתגר ובשביל הכיף. ברור שבאתי כדי לרוץ הכי מהר שאוכל ולנסות להתברג ראשון בין הישראלים, אבל גם ידעתי, או יותר נכון לא ידעתי, מה אני שווה. בסך הכל לא התכוננתי למרתון תל אביב, ולא הגעתי לנפחים שהייתי צריך. הריצה הארוכה שעשיתי הייתה מאוד מזמן, עד כדי כך שאני לא זוכר אותה".
זו הייתה התחרות הכי שהגעתי אליה בצורה הכי "שכונה שיש". עד כאן אלתרמן, ואנחנו אומרים - שכונה אקסלוסיבית.