רגע השיא של עונת כדורעף הגברים יגיע מחר (שלישי, 19:00, אולם "בר-לב"), כשהמדורגת שנייה, הפועל כפר-סבא, תארח את הראשונה וסגנית האלופה, הפועל מטה אשר, במסגרת המחזור ה-15 בליגת העל והשביעי בבית העליון.
הפועל כפר סבא. מקווים שהשנה תהיה השנה שלהם | צילום: הפועל כפר סבא בכדורעףהפועל כפר סבא. מקווים שהשנה תהיה השנה שלהם | צילום: הפועל כפר סבא בכדורעף
הפועל כפר סבא. מקווים שהשנה תהיה השנה שלהם | צילום: הפועל כפר סבא בכדורעף
(הפועל כפר סבא. מקווים שהשנה תהיה השנה שלהם | צילום: הפועל כפר סבא בכדורעף)
מטה אשר ניצחה עד כה בכל 13 משחקיה (לקבוצה משחק חסר) ורק פעם אחת עשתה זאת בתוצאה 2:3 המקנה שתי נק'. יריבתה, לעומת זאת, ניצחה 12 משחקים, כולם 0:3 או 1:3 ונוצחה רק פעמיים, בשני משחקים מול מוליכת הטבלה (3:0 ו-3:1 בשני משחקים שנערכו במגרשה של הצפונית).
המשמעות – ניצחון מקומי מחר יביא למהפך בצמרת הטבלה והפועל כפר-סבא תכבוש את הפסגה, לפחות עד אשר תשלים מטה אשר את משחקה החסר. הפסד של הירוקים יבטיח כמעט סופית כי מטה אשר תסיים את שלב הבתים במקום הראשון ותפגוש ברבע גמר הפלייאוף את המדורגת שמינית.
יחגגו גם על חשבון מטה אשר? הפועל כפ"ס. צילום: איגוד הכדורעףיחגגו גם על חשבון מטה אשר? הפועל כפ"ס. צילום: איגוד הכדורעף
יחגגו גם על חשבון מטה אשר? הפועל כפ"ס. צילום: איגוד הכדורעף
(יחגגו גם על חשבון מטה אשר? הפועל כפ"ס. צילום: איגוד הכדורעף)
אחרי שהודחו מגביע המדינה בידי מכבי ת"א בשלב מוקדם, בכפר-סבא יודעים שזכייה באליפות היא ההזדמנות היחידה שנותרה להם בכדי לזכות בתואר ראשון מאז 2006, אז זכתה הקבוצה בגביע המדינה. ניצחון מחר יכול לסלול את הדרך לחזרתה של צלחת האליפות לעיר לראשונה מאז 2001, אז זכתה כפ"ס באליפות היחידה בתולדותיה.
אגב, בשל ההדחה המוקדמת מהגביע, נחה כפר-סבא ממשחק מאז סוף חודש ינואר, בעוד מטה אשר שיחקה פעמיים והעפילה בנקל לגמר הגביע מול מכבי ת"א.
האם תעשה המנוחה טובות למקומיים, או שמא דווקא תוציא אותם מאיפוס? בלתי אפשרי להמר על זהות המנצחת במשחק הגדול, מה שבטוח הוא שהצופים יזכו לחווית כדורעף ברמה הגבוהה ביותר שארץ הקודש יכולה להציע.