בתחילת העונה ירון הוכנבוים אימן בליגת העל בנוף הגליל, אך לפני פתיחת חלון העברות של ינואר החליט מנכ"ל נוף הגליל גיל ברעם לסיים את ההתקשרות עמו. פחות מ-24 שעות לאחר הפיטורים כבר מונה הוכנבוים למאמנה של הפועל כפר סבא במקומו של אורי גוטמן שפוטר.
1 צפייה בגלריה
המאמן ירון הוכנבוים
המאמן ירון הוכנבוים
המאמן ירון הוכנבוים
(צילום: אורן אהרוני)
הוכנבוים הצליח במשימה העיקרית שלו, להוביל את כפר סבא לפלייאוף העליון, אך חלום העלייה לליגת העל נראה רחוק מאוד. בראיון מיוחד מספר המאמן על ההתאקלמות בכפר סבא, הסגל הקיים, המועדון הגדול שהפך לעוד מועדון בליגה הלאומית, ("לא חושב שכפר סבא זה עוד מועדון") והמחשבות על העתיד.

יותר התקפי

"קיבלתי את הקבוצה במקום השישי, הציפיות שלי היו לעלות ליגה", אומר הוכנבוים בפתח הראיון עמו, "הליגה לא גמורה, אבל אנחנו לא מנצחים שישה משחקים רצופים ונראה שאנחנו לא ראויים לעלות ליגה. בכל אופן, סיכומים עושים בסוף".
קיבלת קבוצה במקום השישי, מה שינית בכפר סבא?
"משחקים יותר התקפי, לוחצים את היריבה במשחק ההגנה - אלה השינויים הגדולים. לצערי בינואר לא עשינו שינויים גדולים בסגל השחקנים למרות שחשבתי שנעשה חיזוק יותר משמעותי".
אתה מרוצה ממה שהשגת עם הקבוצה?
"לא, אני מאוכזב, הצלחתי להוציא את הקבוצה מהמשבר ולנצח את ריינה, כפר קאסם ובני יהודה - קבוצות חזקות. היו לנו מומנטום מצוין, אבל איבדנו אותו לצערי".
לכפר סבא יש סגל מספיק חזק כדי להגיע לליגת העל?
"יש לנו שחקנים טובים מאוד, יש כמה פרמטרים שלטעמי חסרים לקבוצה כשבונים לעלייה. בכפר סבא לא הכניסו את אותם פרמטרים. לכל מאמן יש את ההעדפות והסגנון שלו. אני, ממה שאני אוהב לבנות קבוצה, חסרים לי כמה פרמטרים. הקבוצה לא מאוזנת לכל הדעות, כנראה שהדברים האלה בעוכרינו".
בעבר כפר סבא היתה שם דבר, נראה שהעבר המפואר כבר לא משחק תפקיד בליגה הלאומית.
"לא הייתי מגדיר את זה ככה, כפר סבא זה מועדון גדול. זו הסיבה היחידה שהסכמתי לבוא לקבוצה, בגלל שזה מועדון גדול. שנים קסם לי לעבוד עם יצחק שום. הוא אישיות שיש הרבה מה ללמוד ממנו. גם עידן (שום) נתן לי כמה עצות חכמות במהלך השנים כשהייתי בקבוצות אחרות. קסם לי לעבוד בכפר סבא, הגעתי לפה באמונה שהקבוצה הזו יכולה לחזור לליגת העל".

שינוי בנוף

הוכנבוים הודף את הטענה שכביכול עזב את נוף הגליל באווירה כעוסה. "ממש לא נכון שעזבתי את נוף הגליל בטריקת דלת", הוא אומר, "אני בקשר מצוין עם כל הגורמים שם. הם יודעים שהם עשו מעשה לא יפה, כל הזמן דיברו על ינואר, ויתרתי על הרבה דברים במהלך העונה כי חיכינו לינואר, ויום לפני פתיחת חלון ההעברות פיטרו אותי. זה הכדורגל, חורה לי שזה בנוף הגליל שהחשבתי למשפחה, אני עדיין אוהב את המקום הזה. ויתרתי על המון דברים שם, אני אזכור שאיתי המועדון הזה היה רק בשני מחזורים מתוך ה-16 שאימנתי בליגת העל מתחת לקו האדום. כך שזה לא נכון שהקדנציה שלי העונה לא היתה טובה".
נוף הגליל בדרך ללאומית למרות חיזוק משמעותי בינואר, מה לא עובד שם?
"אני לא עוקב אחרי הקבוצה ולא הולך לפרשן עליה".
אתה וגיל ברעם הייתם חברים מאוד קרובים, זה עדיין ככה?
"אני אוהב אותו אהבת נפש. אבל אני אמיתי ולא מסתיר את האכזבה שהיתה לי ממנו".
נראה אותך חוזר לליגת העל?
"בעזרת השם. תמיד אמרתי שלא משנה איפה אני עובד, אני רוצה ליהנות ולשמח את האנשים. אני לא מתעסק באיזו ליגה אני מאמן".
אתה מאמן ראוי לליגת העל?
"בוודאי, אין ספק בכלל. בכל פעם שאני מקבל קבוצות – עם חלק הצלחתי, ועם חלק פחות - תמיד אני מקבל את התקציבים הכי נמוכים. מאוד קשה להצליח בלי מספיק שחקנים איכותיים".
תישאר בכפר סבא בעונה הבאה, או שיש לך שאיפות אחרות?
"אני חתום לעונה הבאה".
מי הקבוצות שלדעתך יעלו העונה מהלאומית לליגת העל?
"זה עדיין לא סגור, אבל מי שהוכחו את עצמן הכי הרבה זה ריינה וכפר קאסם".