שני מחזורים לסיום הליגה הסדירה, ובכפר סבא מתכוננים לישורת האחרונה ולמאבק על ההישרדות, עם פתיחת הפלייאוף התחתון. לפני שאלה ייצאו לדרך, תפגוש הקבוצה במחזור הקרוב את הפועל באר שבע (ראשון, 'טרנר', 20:15), ובמחזור האחרון תארח את הפועל רעננה, בשאיפה להגיע לשבעת משחקי ההכרעה של העונה עם עוד כמה נקודות שייתנו אוויר לנשימה לאופיר חיים ושות'.
במועדון התאכזבו מאוד בעקבות שני ההפסדים האחרונים להפועל חדרה ולמ.ס. אשדוד, וזאת לאחר תחושת ההיי שאפפה את מסדרונות "לויטה" אחרי שני הניצחונות על מכבי חיפה ועל בית"ר ירושלים.
אופיר חיים. יציל את הספינה הטובעת?אופיר חיים. יציל את הספינה הטובעת?
אופיר חיים. יציל את הספינה הטובעת?
(צילום: טל שחר )
"נותרו שני משחקים ואז הפלייאוף, ורואים כבר את סוף העונה באופק. זה בדיוק הזמן לתת את כל מה שיש לנו על מנת לא להסתבך במאבקי הירידה", אמרו במועדון. "מאכזב מאוד שלא הצלחנו לקחת לפחות נקודה או שתיים מצמד המשחקים האחרונים. מה שעבד מול חיפה ובית"ר לא הצליח נגד חדרה ואשדוד".

מבאס מאוד

"מבאס מאוד, דווקא אחרי שני הניצחונות המרשימים שלנו על חיפה ועל בית"ר, שלא הצלחנו להוציא אפילו נקודה מחדרה ומאשדוד. אבל אין ברירה, מרימים את הראש וממשיכים הלאה", אומר השבוע המגן השמאלי, אביב סולומון. "ההפסד לאשדוד היה מתסכל מאוד. היינו הרבה יותר טובים מהם, כמו שקרה לנו בלא מעט משחקים העונה שבהם היינו טובים מהיריבה, אבל זה לא הספיק. אחרי שהבקענו את השער המצמק היינו בטוחים שנחזור, אבל אז הגיע האדום והחלטות שיפוט מרגיזות מאוד. זה ממש מתסכל, כל השריקות נגדנו. היה פנדל שהגיע לנו והיה גם אדום שהגיע לשחקן אשדוד. אני לא מבין למה לא הלכו ל-VAR".
בכפר סבא חשבו בתחילה להתלונן על השיפוט של טל זטלמן, אך החליטו שלא להגיש תלונה בסופו של דבר. "היו החלטות שיפוט שערורייתיות ממש", אמרו במועדון. "חשבנו להתלונן, אבל מה זה יעזור? חבל על המאמץ".
"אין שום פיחות במעמדו של חיים. ההיפך, אנחנו סומכים עליו ובטוחים בדרך שלו. אנחנו מרוצים מהעבודה שלו. הקבוצה משחקת טוב, סובלת מחוסר מזל, מאדומים, מהחלטות שיפוט, מה אופיר אשם בזה?"
הכרטיס האדום שספג הבלם סודיק אטנדה היה השמיני העונה שמונף לעברו של שחקן כפר סבא. "צריך לבדוק למה אנחנו סופגים כל כך הרבה הרחקות", אמרו במועדון. "אילו לא היינו מקבלים אדום נגד חדרה, אין מצב שלא היינו מנצחים אותם, ואותו הדבר מול אשדוד. נגד אשדוד עשינו את אחת המחציות הכי טובות שלנו העונה, וזה פשוט חבל, האדומים האלה גומרים אותנו".

נעלה בטירוף

זה לא סוד שלפני צמד המשחקים מול מכבי חיפה ובית"ר ירושלים היה מעמדו של אופיר חיים מעורער מאוד. שני הניצחונות הללו נתנו הרבה אוויר, לא רק לשחקנים אלא גם ובעיקר למאמן. שני ההפסדים האחרונים שוב הרעידו מחדש את הכיסא של חיים, אבל בקבוצה הכחישו השבוע את השמועות סביב מעמדו של המאמן.
"אין שום פיחות במעמדו של אופיר. ההיפך, אנחנו סומכים עליו ובטוחים בדרך שלו", אמר גורם במועדון. "אין שום עניין סביב אופיר. אנחנו מרוצים מהעבודה שלו. הקבוצה משחקת כדורגל טוב, סובלת מחוסר מזל, מאדומים, מהחלטות שיפוט, ומה אופיר אשם בזה? הוא עושה את מה שהוא יודע לטובת הקבוצה, ואין שום סכנה בנוגע למעמדו".
לקראת המשחק הקרוב מול באר שבע שייערך באצטדיון בנתניה, עקב עונש הרדיוס של הקבוצה מבירת הנגב, יחזור לסגל וככל הנראה גם להרכב הקשר בן רייכרט, ששב אחרי הרחקה. מי שייעדרו הם הבלם המורחק סודיק אטנדה והחלוץ לוואגה קיזיטו, שסובל עדיין מפציעה.
"כבר הוכחנו העונה שיש לנו אופי חזק למרות ההפסדים, ואנחנו מסוגלים להוציא נקודות בכל מקום", אומר סולומון. "אופיר דוגל בכדורגל התקפי, ואנחנו בטוחים שאפשר להוציא נקודות מהמשחק הזה. קל זה לא יהיה, באר שבע קבוצה טובה מאוד שצריכה את הנקודות, אבל ננסה לנצל את העובדה שהם ספגו משחק רדיוס ולא מארחים בטרנר. בלי קשר למיקום של המשחק, אנחנו צריכים לעלות לכל משחק עד סוף העונה עם טירוף, כדי להשיג כמה שיותר נקודות שיבריחו אותנו כמה שיותר מהר מהאיזור המסוכן. אנחנו לא רוצים להגיע למחזורי ההכרעה כשעדיין לא הבטחנו את ההישארות בליגה".