פרויקט קדמת הדרים בשכונת גבעת אשכול בכפר סבא יוצא בימים אלה לדרך, זאת לאחר שניתן היתר בנייה ראשון לשלושה בניינים במתחם.
צילום: באדיבות עירית כפר סבאצילום: באדיבות עירית כפר סבא
צילום: באדיבות עירית כפר סבא
מדובר בפרויקט התחדשות עירונית בשכונה הממוקמת בחלקה הצפון-מזרחי של העיר, בין שכונת יוספטל לשכונת הדרים, המקודם על ידי עיריית כפר סבא, באמצעות החברה הכלכלית לפיתוח כפר סבא.
היתר הבנייה ניתן בהמשך לזכייה של חברת "שריקי גרופ" במכרז שפרסמה החברה הכלכלית. החברה הזוכה כבר החלה בימים אלו את תהליך חידוש השכונה, ובמהלכו תשקם ותחדש עשרה בנייני מגורים, בהם מתגוררים כיום 224 משפחות, ותבנה בנוסף עוד 169 דירות חדשות.
במסגרת הפרויקט יזכו הדיירים הוותיקים לחיזוק הבניין בו הם מתגוררים מפני רעידות אדמה, לחידוש תשתיות הבניין ומראהו, כמו גם במרפסת שמש לכל דירה וחדר ממ"ד. במקביל, דיירים חדשים שיבקשו לרכוש דירות בפרויקט, יזכו בפרויקט דיור בר השגה והורדת מחירי הדירות, למען צעירי כפר סבא.
צילום הדמייה: "שריקי גרופ"צילום הדמייה: "שריקי גרופ"
צילום הדמייה: "שריקי גרופ"
תמהיל הדירות החדשות בפרויקט, המשתרע על פני רחובות השקמה והגפן, כולל גם דירות גן ודירות גג, כאשר כל בניין יזכה ללובי כניסה מפואר, מעלית חדישה, חניה לכל דירה ופיתוח סביבתי. על פי התוכנית, בכל בניין יתווספו 2 קומות, בהן דירות 4 חדרים, בקומה האחרונה ייבנו פנטהאוזים וכאמור, דירות גן בקומה התחתונה, כאשר הדירות החדשות יכללו מרפסות שמש ועיצוב אדריכלי.
ראש העיר רפי סער: "מדובר בהתארגנות מבורכת, המיטיבה עם כל הגורמים, בראש ובראשונה עם התושבים. אנו משקיעים רבות בכל האזור ובמתחם כגון קדמת הדרים, הכולל מספר בניינים. יש לנו יכולת, כעירייה, לשפר את התכנון הכולל, במטרה לשפר את איכות חיי התושבים – היוצאים נשכרים מכל הבחינות. אנו מעוניינים לייצר מרקם עירוני המשלב איכות חיים, חיי קהילה ומתן שירות עירוני ברמה הגבוהה ביותר. אני שמח כי הפרויקט יצא לדרך, לאחר שהעירייה נתנה את היתר הבנייה, ואני בטוח שהפרויקט הזה יהווה ציון דרך לשאר הפרויקטים שאנו מתכננים בימים אלו בעיר".
מנכ"ל החברה הכלכלית לפיתוח כפר סבא, אלעד קנדל: "הפרויקט יביא להתחדשות בשכונות המזרחיות ועתיד לגרום לצעירים להיטמע בשכונות הוותיקות, אנשי המקצוע ימשיכו ללוות את הפרויקט בכל השלבים מבחינה מקצועית והן בליווי של הדיירים".
הנהלת חברת "שריקי גרופ": "במסגרת הפרויקט, השכונה תשנה את פנייה ותהפוך לשכונה יוקרתית. כל חזיתות המבנים ישופצו, ומספר החדרים של הדירות הקיימות יגדל. בכל בניין ייבנה לובי מודרני, מעלית, מרפסות, וכל דייר חדש יקבל חניה ובנוסף פיתוח סביבתי. בכל מבנה שייכלל בפרויקט ייבנו גם דירות מגורים נוספות – לרבות דירות גן ודירות גג – ויוסדרו החניות סביב המבנה. המטרה שלנו היא לאפשר התחדשות עירונית וגם ליצור מקומות דיור חדשים לזוגות צעירים. מיקום השכונה נמצא במיקום מעולה - קרובה לכביש 531, לפארק עירוני מטופח, למרכזי הקניות וגני ילדים ובתי הספר נמצאים במרחק הליכה".