"חנות הפליאו של רמי" - חנות הפליאו הראשונה בישראל (חנות המבוססת על תזונה מהתקופה הפליאוליתית מן החי והצומח ללא דגנים) תהיה סגורה בשבתות וחגים עקב העסקת עובדים בשבת.
צילום: "חנות הפליאו של רמי", העמוד הרשמי צילום: "חנות הפליאו של רמי", העמוד הרשמי
צילום: "חנות הפליאו של רמי", העמוד הרשמי
(צילום: "חנות הפליאו של רמי", העמוד הרשמי )
בעל החנות, רמי ויסמן, החליט לסגור את החנות לאחר שפקחי משרד העבודה והרווחה הגיעו לחנות והודיעו לו כי במידה וימשיך להעסיק יהודים בשבתות הוא ייקנס באלפי שקלים. ויסמן, מצידו, מיהר לפרסם פוסט ברשתות החברתיות המודיע לקהל לקוחותיו כי הוא החליט לסגור את את הקצבייה הייחודית הממוקמת במרכז שרונה בכפר סבא: "אין לי כל כוונה לפטר את העובדים היהודים שלי כדי להעסיק עובדים לא יהודים, ולכן אני נאלץ לסגור את החנות בשבתות וחגים עד להודעה חדשה".
חנות הפליאו של רמי בכפר סבא ידועה היטב בקרב קהילת שוחרי דיאטת הפליאו בישראל, בהיותה מציעה מגוון די עשיר של מזון מן החי המותאם לתזונת האדם הקדמון מהתקופה הפליאוליתית, שבעיקרה מבוססת על חלבונים מן החי. כמו כן, בשל הבשר האיכותי הנמכר במקום היא הפכה לאבן שואבת לחובבי בשרים מכל רחבי הארץ.
צילום: "חנות הפליאו של רמי", העמוד הרשמי צילום: "חנות הפליאו של רמי", העמוד הרשמי
צילום: "חנות הפליאו של רמי", העמוד הרשמי
(צילום: "חנות הפליאו של רמי", העמוד הרשמי )
הפוסט של ויסמן עורר תהודה עצומה ברשתות החברתות וזכה למאות שיתופים ואלפי תגובות , שזעמו על הכוונה לסגור את החנות עקב איום משרד התחבורה על הטלת קנס כבד על החנות במיה ותעמשיך להעסיק יהודים בשבתות וחגים.
רמי ויסמן: "יש 195 מדינות בעולם. ב194 מהן יהודי, מאמין או לא, יכול לעבוד מתי ואיפה שהוא רוצה. במדינה אחת בעולם היהודים נתונים לאיסורים לא חוקתיים ולאפליה בגלל דתם. המדינה היחידה שבה ליהודי אסור לעבוד כאוות נפשו היא ישראל. משרד התעסוקה ביקר בחנות והודיע לנו שאם יעבדו בחנות עובדים יהודים בשבת, ניקנס בסכום של 40,000 שקל.
"אין לי כל כוונה לפטר את העובדים היהודים שלי כדי להעסיק עובדים לא יהודים, ולכן אני נאלץ לסגור את החנות בשבתות וחגים עד להודעה חדשה".
ממשרד העבודה והרווחה לא ניתן היה להשיג תגובה.