היום (רביעי) תדון מועצת עיריית כפר סבא בהצעתם לסדר של חברי סיעת 'כפר סבא מתקדמת' הקוראת לעיריית כפר סבא להצטרף למיזם החברתי "מחוסגן" שמטרתו צמצום תופעת ההימנעות מחיסונים בקרב ילדים.
צילום המחשה: shutterstockצילום המחשה: shutterstock
צילום המחשה: shutterstock
על פי ההצעה, יצטרפו כל גני הילדים העירוניים למיזם זה, שקיים עד כה בכ-30 גני ילדים פרטיים בכפר סבא שהצטרפו מזה זמן למיזם.
כזכור, בחודש אפריל השנה נחשפה רשימת הגנים הפרטיים לילדים מחוסנים בלבד בכפר סבא (ראו רשימה בהמשך).
אחת הסיבות המובהקות לעליית החשש מפני היעדר החיסונים, היא שובה של מגפת החצבת בחורף אשתקד.
במסגרת המיזם "מחוסגן" הקים בערים רבות ברחבי ישראל במסגרות פרטיות, מלווים הגנים על ידי רופא ילדים צמוד, ופועלים בהם "רופאים, מתמחים, סטודנטים, אחיות וסטאז'רים". בחלק מהגנים יהיה צורך בהצגת פנקס חיסונים בלבד ובבדיקת המצב החיסוני של הילד על מנת להירשם, כך שבמקביל ינסו הרופאים להביא את הורי הפעוט לכדי חיסון מלא על פי משרד הבריאות. בגנים אחרים המופיעים ברשימה, לעומת זאת, יהיה צורך בפנקס חיסונים מלא, ובלעדיו לא תינתן אפשרות להירשם לגן, מתוך רצון לשמור על בריאות הפעוטות האחרים.
כאמור, הצעה זו תידון בישיבת מועצת העיר שתתקיים היום (רביעי).
להלן רשימת הגנים המופיעים בפרויקט 'מחוסגן' בכפר סבא:
הגן של נעמה, גן דרור, ליטל מיזן, פרפר נחמד, אגדת הגן, בייבי של גן, הבית של פיסטוק, הגן של מיכלי, המקום שבלב, חיבוקאלה, גן אורנים, גן דקלה, גן ילדוד'ס, הבית הקסום, הגן בקאנטרי, הגן של אביטל וירדנה, הגן של שני ואלינור, המשפחתון של רוני, ילדות קסומה, קטנטנים, שניניגן, הגן של איילה, הגן של קותי, הממלכה של זוהר, מיץ פטל, משפחתון אסנת, קרן שמש.
פרסום ראשוני: 08:17 , 02.10.19