יריד בתים פתוחים יתקיים בכפר סבא בין התאריכים 13-14.9.2019. מדובר ביוזמה של תושבת השכונה הירוקה, דניאלה סיגנר, שהעלתה בנושא פוסט בפייסבוק. בוועד שכונת 80 החליטו להרים את הכפפה, ורתמו את המינהל הקהילתי בשכונה ואת עיריית כפר סבא - ששמחו מיד לסייע בקידום היוזמה המבורכת.
צילום המחשה: עירית ראשון לציוןצילום המחשה: עירית ראשון לציון
צילום המחשה: עירית ראשון לציון
במסגרת יריד הבתים הפתוחים, שיתקיים ב-14 בתים ברחבי השכונה שיפתחו את דלתם לקהל הרחב, ישתתפו כ-33 יוצרים מקומיים, שהצטרפו ליריד הססגוני והמיוחד בעקבות קול קורא שפורסם בשכונות הירוקות – שהזמין אותם להציג את יצירותיהם המגוונות.
המועד שנבחר לאירוע הוא כאמור סוף השבוע בין התאריכים 13-14.9, שבועיים לפני תחילת חגי תשרי – מועד מושלם לכל מי שמתחיל להתארגן על מתנות למשפחה, לחברים או לבית.
היוצרים המקומיים יציגו מגוון יצירות בתחומי האומנות השונים (ציור, פיסול, קרמיקה ועיצוב תכשיטים), טקסטיל (עיצוב שמלות, בגדי ילדים, מוצרי טקסטיל אקולוגיים, צעיפים ואקססוריז מבדים), בישול ואפייה (עוגות, עוגיות מעוצבות, רקיחת ריבות, אוכל הודי, פיצות וקרפים) ועיצוב הבית (מעצבות פנים, אדריכלי נוף וגינה). באחד הבתים אף תיערך סדנה להכנת כרטיסי ברכה לראש השנה.
צילום: עיריית כפ"סצילום: עיריית כפ"ס
צילום: עיריית כפ"ס
כל היוצרים המקומיים שישתתפו ביריד מברכים על ההזדמנות שנפלה בחיקם להציג את כישרונם לשכנים ולכלל הציבור, ויקיימו מבצעי מכירות מיוחדים, וכמובן טעימות מזון.
טלי להב, חברת ועד שכונת 80 ולאה מנסור, יו"ר הוועד, שחברות בצוות המתנדבים שהוקם לטובת האירוע: "זה כיף גדול. אנו מקבלות פידבקים חיוביים מתושבים רבים על היוזמה, ואנו מקוות שתושבי כפר סבא כולם יגיעו לבקר בבתים הפתוחים ולהכיר את האומנים והיוצרות, המעצבות והמבשלים מהשכונה הירוקה. גילינו פה, אצלנו בשכונה, כמה יוצרים מדהימים תוך כדי תהליך".
סגנית מנהל המינהל הקהילתי בשכונות הירוקות, טלי חברוני: "המינהל הקהילתי עובד כל השנה למען כלל התושבים בשכונה ונענה בשמחה לתמוך ביוזמה זו. זה לא ברור מאליו שתושבים נרתמים לייצר אירועים למען תושבים אחרים, ואנו מייחסים את היוזמה למערכת היחסים הפורייה שנבנתה בין המינהל הקהילתי לתושבי השכונה וועד השכונה בשנים האחרונות".
צילום: עיריית כפ"סצילום: עיריית כפ"ס
צילום: עיריית כפ"ס
פרטים נוספים על האירוע ניתן למצוא בדף הפייסבוק "בתים פתוחים בירוקה", שהוקם במיוחד עבור יוזמה זו ומנוהל בהתנדבות על ידי דניאלה סיגנר תושבת השכונה.
בתים פתוחים בשכונה הירוקה בכפר סבא, יום שישי 13.9.19 בין השעות 10:00-16:00, וביום שבת 14.9.19 בין השעות 10:00-17:00.
פרסום ראשוני: 20:02 , 10.09.19