מסתבר שעם הצלחה כן מתווכחים, או יותר נכון מתלוננים: קרב למאה תושבי כפר סבא לא יזכו העונה להכלל בתוך לימודי הקתדרה בכפר סבא.
צילום: מסךצילום: מסך
צילום: מסך
(צילום: מסך)
כידוע, במסגרת הקתדרה מתקיימות הרצאות בנושאים שונים פעמיים בשבוע בשעות 11:30-9:00, מספטמבר עד יוני, הזוכות לביקוש רב. האולמות בזמן ההרצאות מלאים כשהכרטיסים נמכרים מראש רק ל-350 מנויים, כשמאות ברשימת המתנה.
גם לפני כשנה גבר הלחץ של התושבים שצבאו על ההרשמה, אבל אז היה רק יום אחד בשבוע. בעקבות הלחץ הוחלט לאשר יום נוסף. כעת, מסתבר, כי גם הוספת היום הזה לא עזרה.
"צריכים להבין", מסרו התושבים, "כי למעשה מדובר בתוכנית התרבותית הראויה היחידה בכפר סבא. אין לה תחליף. פה מדובר על העשרת ידע ברמה גבוה, עם מיטב המרצים. זו לא הופעה חד פעמית של איזה זמר או ידוען. זו העשרה תרבותית ברמה גבוהה מאוד שיש לה דרישה. מה שכפר סבא היתה פעם. ולכן יש דרישה גדולה".
צילום: פרטיצילום: פרטי
צילום: פרטי
(צילום: פרטי)
ממה שיינפיין, מי שיזם את הקתדרה לפי כשנתיים והוציא אותה לפועל מסביר את הבעייתיות: "ראשית אני מבין את התושבים לחלוטין. יש בעיה והיא לא פשוטה ואנחנו כל הזמן מנסים להתמודד איתה. יש כ-350 מנויים בכל עונה. לשמחתנו, 99% מהמנוים מעוניינים לחדש את המנוי לעונה הבאה, כך נוצר מצב שנותרים מקומות ספורים לאנשים חדשים. זה מה שיוצר את הבעיה. אני נמצא בקשר מתמיד עם ראש העירייה רפי סער, שנכון לעזור בנושא הזה, ואני תקווה שאנחנו נצליח להוסיף עוד יום".
לצפיה בתכנית הקתדרה בעונה החדשה לחצו כאן.