לאחרונה יצא לאור ספר חדש בשם "ללמוד מהמזרח" בהוצאת מכון מופ"ת ועל כריכתו תמונה שצולמה במעברת כפר סבא בשנת 1958. המורה המופיעה, היא שרה גל, כיום אישה כבת 80, שמאוד מעוניינת לפגוש את תלמידה לשעבר. ד"ר ניסים אבישר, מחבר הספר, החליט לנסות ולאתר את הילד דרך הפייסבוק
צילום: מיכה בר עםצילום: מיכה בר עם
צילום: מיכה בר עם
(צילום: מיכה בר עם)
הספר "ללמוד מהמזרח – מזרחיות, חינוך ותיקון עולם" נכתב ע"י ד"ר ניסים אבישר בהוצאת מכון מופ"ת מבקש לקדם שינוי במצב הנוכחי, שמתקיימים בו פערים ניכרים בין קבוצות עדתיות בישראל: בחינוך, בהשכלה הגבוהה, בשכר ובבריאות.
בעקבות התמונה שעל הכריכה, שצולמה במעברת כפר סבא בשנת 1958, הבת של המורה המצולמת יצרה קשר עם מכון מופ"ת ועם המחבר. היא לא זוכרת את שם התלמיד המצולם, אך היא מאוד סקרנית לפגוש אותו.
בדף הפייסבוק של הספר, ד"ר ניסים אבישר, מחבר הספר, פנה לציבור: "אנו יוצאים להרפתקה בלשית וזקוקים לעזרה. הצילום המצורף, מופיע בכריכת הספר ללמוד מהמזרח: מזרחיות, חינוך ותיקון עולם (צילם חתן פרס ישראל, מיכה ברעם). המורה-חיילת המצולמת היא שרהל'ה מקיבוץ שפיים (שמודעת לכך שהצילום מופיע בכריכת הספר). אך זהותו של התלמיד המצולם נותרה עלומה.
בשלב זה, הוא נטול שם וסיפורו לא ידוע. אנו מבקשים להשלים את החסר ולגלות את סיפורו. התמונה צולמה במעברת כפר סבא, בשנת 1958, כלומר לפני כ-61 שנים. על כן, התלמיד המצולם צריך להיות כיום כבן 70 (אולי מעט פחות). בואו ננסה למצוא אותו. שתפו בבקשה".