בתום היוועצות שערך ראש העיר כפר סבא, רפי סער, הוחלט על פתיחת המקלטים ברחבי כפר סבא על רקע האירועים בדרום הארץ וזאת על אף שאין נכון לרגע זה שינוי בהוראות פיקוד העורף.
העירייה קוראת לתושבים להמשיך להיות קשובים לאמצעי התקשורת וכן ממליצה להתקין את היישומון (אפליקציה) של פיקוד העורף באמצעותה ניתן להתעדכן בזמן אמת.
מקלט ציבורי בשכונת יוספטל פתח תקוה. צילום: אייל עצמוןמקלט ציבורי בשכונת יוספטל פתח תקוה. צילום: אייל עצמון
מקלט ציבורי בשכונת יוספטל פתח תקוה. צילום: אייל עצמון
(מקלט ציבורי בשכונת יוספטל פתח תקוה. צילום: אייל עצמון)
לצד זה יצוין כי גורמי החירום והביטחון וכלל הנהלת העירייה פועלים מתחילת האירועים ברמת מוכנות גבוהה וכי המוקד העירוני מתגבר פעילותו וזמין לפניות ציבור התושבים.
יש לציין כי חברת מועצת כפר סבא מטעם האופוזיציה, הדר לביא, קראה לפתיחת המקלטים הציבוריים עוד בטרם נפתחו, וציינה כי יש מקום להשאירם פתוחים גם בעיתות רגיעה. בהתייחסה למצב, אמרה לביא: "המתנגדים לפעולה זו (פתיחת המקלטים הציבוריים) אומרים שזה מעורר פחד ואני אומרת - עדיף להיות מוכנים לכל מצב (מה גם שיש סיבה הגיונית לפחד)".
כזכור, לפני כחודש פורסמה כתבה ב-"ידיעות השרון" וב-"מיינט כפר סבא" על הליקויים החמורים שנמצאו במקלטים הציבוריים, ויש לקוות כי העירייה הפיקה את הלקח וטיפלה בהם.
מקלט שבזי. את מי הוא בדיוק משרת? | צילום: אסף פרידמןמקלט שבזי. את מי הוא בדיוק משרת? | צילום: אסף פרידמן
מקלט שבזי. את מי הוא בדיוק משרת? | צילום: אסף פרידמן
(מקלט שבזי. את מי הוא בדיוק משרת? | צילום: אסף פרידמן)
ראש עיריית כפר סבא, רפי סער, אמר בעקבות ההחלטה: "אנו קשובים להנחיות פיקוד העורף מחד וכן לרחשי הציבור ולאור המצב בדרום החלטתי בסיכומו של דבר כי מוטב לפתוח את המקלטים מתוך תקווה שלא יהיה בהם כל שימוש והמצב יחזור לרגיעה בהקדם האפשרי, הציבור בכפר סבא נקרא להמשיך ולהתנהג באחריות המתבקשת ולעקוב אחר הנחיות פיקוד העורף. לבנו עם משפחות הנפגעים ועם תושבי הדרום ושולחים את תנחומינו למשפחות ההרוגים ואיחולי החלמה לפצועים".