משטרת ישראל הודיעה הבוקר (ה') על מעצרו של גבר בן 50 תושב אבן שמואל. לפי המשטרה התקבל דיווח על סחיטה שביצע הגבר כלפי כפר סבאי, בעל חנות צ'יינג', ואשתו. על פי החשד הוא איים על חייהם של בני הזוג באופן תדיר.
צילום אילוסטרציה: shutterstockצילום אילוסטרציה: shutterstock
צילום אילוסטרציה: shutterstock
(צילום אילוסטרציה: shutterstock)
החשוד נהג להתקשר באופן תדיר לבעל הצ'יינג' ודרש ממנו למכור נכסים בבעלותו, ולהעביר אליו את הכסף שהתקבל. כך הוא אמר לתושב כפר סבא, לפי החשד: "החייבים יכולים לשים לך מטען חבלה ברכב או שיחתכו לאשתך את הפנים. אין בעיה... אני אהיה בוורידים שלך כמו שאתה תהיה בוורידים שלי... אתה יודע אני לא אעזוב אותך... אתה יודע אני צריך למות כדי לעזוב אותך... אני אהיה איתך עד המוות... עד המוות אני אהיה איתך... לא יעזור... או שאני אמות או שאתה תמות... גם אם אתה תמות לפניי אז אני אהיה עם אשתך עד שהיא תמות או עד שאני ימות... אחלה משטרה לא תעזור לך, לא לאמא שלך ולא לאבא שלך, משטרה לא תעזור לך, אח שלי".
יש לציין כי רוב השיחות בוצעו על ידי החשוד בעודו מרצה מאסר בכלא. כמו כן מתברר כי החשוד דרש מבעל הצ'יינג' לשלם לאשתו של החשוד, שכר חודשי של 10,000 שקל במשך העשור האחרון, וכן דרש ממנו לבצע ניכיון צ'קים לבית העסק של אשת החשוד.
מהחקירה עולה כי ביום ה-20.1.19 בשעת לילה מאוחרת, הבחינה אשתו של בעל הצ'יינג' בכתמי נפט ברכבה, שסמוך למקום מגוריהם בכפר סבא.
חקירה סמויה של המקרים הובילה למעצרו של החשוד ב-23.1.19. עם מעצרו בוצע חיפוש ברכבו, בו נתפס סכום של כ-90,000 שקל במזומן, וכן מספר רב של טלפונים ניידים. מעצרו של החשוד הוארך מעת לעת בבית משפט השלום בפתח תקווה. בכוונת הפרקליטות להגיש נגדו היום (ה') הצהרת תובע בדבר הכוונה להגיש נגדו כתב אישום, ובקשת מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדו