שאלת ספורטה, אם תרצו, שנשארה פתוחה מאז כניסתו של ראש עיריית כפר סבא רפי סער לתפקיד, נפתרה אתמול (ג'). כאשר סער הודיע על מינויה של ספורטה, דוקטור למדיניות חינוך בהכשרתה, כמשנה לראש העירייה, מחזיקת תיק החינוך, וכן יו"ר חברת ספיר העירונית. יש לציין כי התפקידים הנ"ל אינם בשכר, על אף חשיבותם הגדולה מאוד לעיר.
ספורטה (מימין), וסער | צילום: באדיבות עיריית כפר סבאספורטה (מימין), וסער | צילום: באדיבות עיריית כפר סבא
ספורטה (מימין), וסער | צילום: באדיבות עיריית כפר סבא
(ספורטה (מימין), וסער | צילום: באדיבות עיריית כפר סבא)
ספורטה (48), אם לשלוש בנות, ילידת שכונת עליה ותושבת כפר סבא, ניהלה את אגף החינוך העל יסודי בעיריית חולון, הקימה וניהלה את בית הספר היסודי פעמונים ברעננה, והובילה ניסויים בחינוך כחוקרת באוניברסיטת תל אביב. בין השאר היא אף בוגרת של התוכנית למנהיגות בבית הספר למנהל עסקים של אוניברסיטת הארוורד בארצות הברית.
ספורטה מבקשת להכניס בחינוך הכפר סבאי מספר רפורמות, ביניהם: גיבוש תוכנית שיפוצים רב שנתית במוסדות החינוך, הנגשת והסדרת הרישום לגני הילדים, הקמת בתי ספר להתאמת הצורך הדמוגרפי, קידום הייחודיות של מוסדות החינוך בעיר ופתיחת מוסדות חינוך אלטרנטיבי. כשבנוסף לבית הספר הדמוקרטי ושלוחת סדברי, צפוי לקום בית ספר מונטסורי כבר בספטמבר הקרוב. יתר על כן, ייבחנו תוכניות התזונה וקידום אורח חיים בריא בבתי הספר.
ד"ר אסנת ספורטה אמרה לאחר מינויה: "אני שמחה על הבעת האמון של ראש העיר בי ועל ההזדמנות שניתנה לי לתרום מהידע ומהניסיון שלי למען ילדי כפר סבא ותושבי העיר בכלל. אפעל להפיכתה של כפר סבא לעיר פורצת דרך בתחום החינוך. האתגר הגדול שעומד לנגד עיני הוא קידום למידה חווייתית ומשמעותית עבור כלל השותפים בה. אנשי חינוך, תלמידים וכלל תושבי העיר.
"כפר סבא התברכה באוכלוסייה איכותית וערכית בעלת מוטיבציה גבוהה לעשייה חברתית ולנתינה, ואת המשאב החשוב הזה אני מתכוונת למנף לטובת החינוך בעיר שלנו".
ראש עיריית כפר סבא, רפי סער, אמר לאחר מינוי ספורטה: "במהלך כל הקמפיין ומרגע כניסתי לתפקיד הצבנו את החינוך בראש סדר העדיפויות העירוני ומינוייה של ד"ר ספורטה הינו צעד חשוב ומשמעותי למימוש מטרה זו. כבר מהיום הראשון בו נכנסתי לתפקיד לפני כחודשיים, משמשת אסנת כיד ימיני ואנו עובדים במרץ על מנת להגשים את החזון שלנו בתחום החינוך והקהילה, וליצור ממשקים בין התחומים האלו לרווחת תושבי העיר".