בהודעה חריגה שהועברה אמש (ד') ממחלקת גני הילדים של העירייה, עולה כי סייעת שעובדת באחד מגני הילדים בעיר, פעלה לכאורה באלימות כלפי אחת הילדות בגן. הסייעת שככל הנראה משכה בחוזקה את הילדה, הושעתה על פי ההודעה באופן מיידי. עם זאת, מפאת צנעת הפרט, נמנעו בעיריית כפר סבא לפרט את גיל הילדה והנזק שנגרם לה, אם בכלל.
"אפס סובלנות" | צילום אילוסטרציה: שאטרסטוק"אפס סובלנות" | צילום אילוסטרציה: שאטרסטוק
"אפס סובלנות" | צילום אילוסטרציה: שאטרסטוק
("אפס סובלנות" | צילום אילוסטרציה: שאטרסטוק)
גורם המעורה בפרטי המקרה סיפר היום ל-"מיינט כפר סבא": "אמנם היא לא הכתה את הילדה, אבל הפעילה נגדה אלימות, חד משמעית. זה ברור".
מעיריית כפר סבא נמסרה התגובה של אביבה מורדקוביץ, מנהלת מחלקת גני הילדים, למקרה:
"אמש הובא לידיעתנו חשד להתנהגות אלימה לכאורה של איש צוות באחד מהגנים בשכונה. מיד עם היוודע המקרה יצרנו קשר עם הורי הילדה על מנת לברר את הפרטים ואנו נערכים למתן תמיכה מקצועית לילדי הגן, ההורים והצוות.
"אנו רואים בחומרה כל מקרה של גילוי אלימות ובודקים את פרטי במקרה בכל הרצינות, חשוב להדגיש כי הסייעת הושעתה במיידית מהעבודה".
שרון שיינין, יו״ר וועד הורי הילדים, אף היא מסרה בתגובה למקרה:
"ועד ההורים רואה בחומרה כל פגיעה לכאורה שנעשית בילדים ואלימות מכל סוג. עם פניית הורים אלינו פנינו לעירייה לוודא שכל הגורמים הרלוונטים בעירייה, כולל בדרגים הגבוהים ביותר מעורים ומעורבים (והם אכן היו).
"שוחחנו עם ועד הגן עצמו, בבקשה לעדכן את כל הורי הגן ושיתפנו את ציבור ההורים בדף הפייסבוק ׳פורום הורי הגנים בכפר סבא׳ במטרה ליידע אותם שהנושא בטיפול, ולהרגיע את הרוחות ואת החששות שהסייעת תשובץ בגן אחר, וזאת משום ששיתוף ושקיפות הן אבני היסוד שלאורן אנחנו פועלים.
"אשת הצוות המדוברת לא תגיע לגן — הובטח לנו כי דרישתנו תתקיים והסייעת תיגרע ממצבת כוח-האדם בעיר עד לתום הבירור, מתוך אמונה שמדיניות של אפס סובלנות לאלימות, היא לא רק סיסמא אלא פרקטיקה, ומתוך זה שלתפיסתנו תפקידנו לוודא שהבירור מבוצע כהלכה, שצורכי הילדים וההורים המעורבים ממולאים על הצד הטוב ביותר, ושכל מי שאמור להיות מעורה ומעורב אכן כזה.
"אנחנו רוצים לאחל חזרה מהירה לשגרה לילדה, להוריה וכל משפחות הגן. אנו פונים מכאן להורים, בכל חשד למקרה אלימות, צרו איתנו קשר, אנחנו כאן בשבילכם ונדאג לטפל בנושאים אלו בנחישות ובדחיפות המתבקשת, כפי שפעלנו במקרה הנ״ל. אנו נמשיך לעקוב אחר המקרה הנ״ל הן מול ההורים והן מול העירייה".
ממשטרת ישראל טרם נמסרה תגובה למקרה.